Kuinka moni pitää varvassormuksia läpivuoden?Itselläni on ohkaset kultasormukset molemmissa ukkovaroaiden viereisissä varpaissa läpi vuoden.Syy tähän on et käytän töissä aina korkoasandalettejä tai pistokkaita ja voin pitää varpaat näkyvillä läpivuoden lakattujen varpaankynsien kanssa.
varvassormus talvellakin
10
1490
Vastaukset
- lämmintä...
Meillä pitää olla vähintään nilkan peittävät kengät, jottei hypotermia pääse yllättämään, ja moni pitäisi mielellään villasukkia, jos se olisi etikettiin sopivaa.
Varpaat näkyvillä muuten ovat kesälläkin aika tyhmän näköiset. Varsinkin korkokengistä pilkottaessaan. Varsinkin kynnet lakattuina punaisiksi. Ja varsinkin nilkkakorujen ja sormusten kanssa.
Makuja on moneksi. ;)- Mikkis58
Hyvin kuvasit kauniit jalat, lakkaukset, korut, kaikki. Kivahan se on jos töissäkin on iloisia ja kauniita väripilkkuja tämmöisenä pimeänäkin aikana.
- .......
Monessa työpaikassa ei sallita paljaita varpaita edes kesällä. Taidat olla strippari...
- Maiju_80
Hei ite olen Töissä Englannissa. olen toimisto työssä. Itse käytän korkosandaaleja läpi vuoden, mutta meillä on pakko pitää myös sukkahousuja läpi vuoden... kaikkeen tottuu.
- mulla kans
mulla on kanssa ohkaset kultikset varpaissa läpi vuoden ja musta ne ainakin sopii lakattujen varpaankynsien kans hyvin ,ainakin ne huomataan hyvin.
- paljaat varpaat
Me kun mentiin kihloihin niin poikakaverini osti mulle kihlasormuksen ja varvassormuksen kun hän pitää niitä seksikkäinä lakattujen varpaankynsien kanssa.Olen aikeissa hankkia toiseenkin jalkaan kanssa sormuksen.
- mari 75
Mä ostin eilen kaksi kultasta ohkasta sormusta varpaisiin kun huomenna on pikkujoulut ja meinaan laittaa sandaalin joista varpaat näkyy.Tosin varpaissa pitää vaihtaa lakat myös punasiksi viel tänään.
- Maiju_80
Mulla on ihan sama idea! tänään on just pikkujoulut. mäkin ostin kaks varvassormusta ja 15den sukkahousut. sopii mukavasti sandaaleitten kanssa.
- Anonyymi
Itse pidän molemmissa ukkovarpaan viereisissä varpaissa sormuksia läpi vuoden.
Eihän niitä kovin moni näe mutta itse tykkään kyllä pitää.
Eeli 32V - Anonyymi
Itse tykkään pitää varvassormusta läpi vuoden. Ja usein lakkaan kynnet mustalla lakalla. Siitä on tullut osa mun omaa tyyliä, ja en välitä mitä muut ajattelevat.
Juuso27v
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632112Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51775Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2331260En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71940Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87925Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20842Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?111751Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38698- 19696
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679