Voikkaa

Upm-kymmene myy voikkaan tehtaan koneet Intiaan.
Tästä on salainen sopimus olemassa.Esim muut suomen yksiköt ovat valmiit ostamaan erilaisia osia voikkaalta,mutta ei myydä,koska sopimus on tehty muualle
6848
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vanha juttu .Voikkaalaiset on pyyhitty kartalta.sillä isot pojat käärivät rahat omaan pussiin ja valtiolta loput...ja kansa uskoo Herroja

Äänestä

Ette vaan vielä tiedä, mutta itepähän hommasitte Ahosen ja rupesitte äliseen...nythän teil on aikaa katella peillii.....

Äänestä
  • Kato ite peiliin,näät perseen.

    Äänestä

Paperiliitto ja Teollisuusliitto ajavat lakkoilullaan työpaikkoja ulkomaille. AKT:n ja Teollisuusliiton kuukauden satamalakko oli viimeinen niitti monelle yrittäjälle. Lakoilla ei ole saavutettu mitään vuosiin.

Never forget, kuinka Metallin (nykyinen Teollisuusliitto) ja Paperiliiton pomot ajoivat Suomen syvään lamaan 1990-luvun alussa kieltäytymällä yhteiskuntasopimuksesta. Se on ollut liittopomojen ykkösmoka sataan vuoteen.

Hyvä kuunnella ja katsoa välillä itse Martti Ahtisaaren puhe Helsingin Paasitornissa demareille, hae ystävän kirje puhe, Martti Ahtisaari. Nobel-palkittu suurmies vaikuttavaa vielä hauda takaakin.

Äänestä

Täyttä sontaa ja huuhaata, diibadaabaa koko lässytys.

Voikkaa ja huikkaa.
Sleepy Sleepers.

Talkoo-Taavetti

Äänestä

Juuri niin !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


gyl tieretä kirjoitti:

Upm-kymmene myy voikkaan tehtaan koneet Intiaan.
Tästä on salainen sopimus olemassa.Esim muut suomen yksiköt ovat valmiit ostamaan erilaisia osia voikkaalta,mutta ei myydä,koska sopimus on tehty muualle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu