Olisi kiintoisaa tietää, millaisia oireita teillä on ollut ilman että niitä on tulkittu oikeiksi sairauksiksi. Tarkoitan stressiperäisinä pidettäviä fyysisiä oireita.
"Gallup"
Happy days
3229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kävin lääkärissä, koska jatkuvasti tuntui olevan pala kurkussa ja sitä piti nieleskellä. Lääkäri tunnusteli ja katseli kurkkuun, mutta ei löytänyt vikaa. Selitykseksi tarjosi stressiä
...pitkään oli palan tunne kurkussa silloin tällöin... Lääkäri enkä itsekään osannut aluksi yhdistää sitä psyykeen, vasta siinä vaiheessa kun sain ahdistuneisuushäiriö- ja masennusdiagnoosit ja niihin lääkityksen, palan tunne katosi.
lihasten kipeytyminen ja väsyminen rasituksen jälkeisiksi päiviksi, heikotuskohtaukset, aamupäiväväsymys, alhainen lämpö, kuiva suu, hajuaistin heikkous, ihonalainen "selluliitti".