Mitä olet mieltä ylipainoisista miehistä? Ei siis lihaksien takia BMI:n mukaan ylipainoisista, vaan sellaisista jotka ovat lihavia.
Mielestäni miehen kuuluu olla suht timmissä kunnossa, ei nyt mitään six-päkkiä tarvitse olla näkyvissä, mutta ei se maha roikkuakaan saa. Miesten kun on fyysisten ominaisuuksienkin takia helpompi pitää itsensä kunnossa. Naisia pukee pieni pehmeys, miestä ei. Yletön ylipaino ei sovi kenellekään.
Mielestäni miehen kuuluu olla suht timmissä kunnossa, ei nyt mitään six-päkkiä tarvitse olla näkyvissä, mutta ei se maha roikkuakaan saa. Miesten kun on fyysisten ominaisuuksienkin takia helpompi pitää itsensä kunnossa. Naisia pukee pieni pehmeys, miestä ei. Yletön ylipaino ei sovi kenellekään.
Vastaukset 17
Vanhimmat
ihmisen ylipaino. Itse arvostan ihmisessä enemmän hänen luonnettaan kuin painoaan. Eihän YLETÖN ylipaino ole kenellekkään hyväksi mutta kyllä miehen on hyvä olla miehen kokoinen eikä mikään kukkakeppi.
En todellakaan tunne mitään mielenkiintoa ylipainoisiin miehiin. Edes sellaisiin joilla on "vähän" ylipainoa. Jos itse pidän pianostani huolen, niin haluan toisenkin pitävän. En voisi ikinä kuvitella meneväni sänkyyn lihavan miehen kanssa, oksettaa ajatuskin. Ihan sama miten ihana olisi luonteeltaan. Muuten ulkonäkö ei ole niin väliksi mutta ylipainoisuutta en hyväksy kumppaniltani.
En ole mikään hirveen ylipainoinen paksukainen, mutta rasvaa kyllä löytyy, alavatsassa on ehkä toista senttiä paksu kerros ja vähän pömpöttää, mutta ompahan vaan hoikkia tyttöjä käyty panemassa. Ainaskin joillekkin tytöille riittää että pärstä on komee ;)
että pidät huolen pianostasi, pianothan ovat kalliita, jolloin niistä kannattaa huolehtia.
Tullaista naista minäkin olen kauan etsinyt.
Mun mielestä miehen taas pitää olla iso ja mahaa saa olla.
Eli en mielelläni kelpuuttaisi itselleni muuta kuin ylipainoisen miehen.
Nykyisen mieheni painoindeksi on yli 50.
Ethan Suplee,
John Candy ja
suomalaisista
Jope Ruonansuu,
Mikko Kivinen sekä
Mika Pohjonen.
Tietysti luonne tärkein, mutta tuon näköiset ja kokoiset miehet mun mieleen.
Ethan Suplee on söpöin!!
En miestäni jättäisi, jos lihoisi paljonkin, mutta tuskin lämpenisin sinkkuna huomattavan lihavalle iskijälle. Siis tosiaan tyyliin 180 cm ja 125 kiloa. Mahaa saa kyllä olla. Laihatkaan miehet ei kiinnosta ja salipellet kaikkein vähiten. Kohtuus kaikessa, siis tässäkin.
Hyllyvä mies, yöks...
En pidä lihavista enkä lihaksikkaista miehistä jos muistuttavat salihousuisia omenoita joille ei kantaa(niskaa).Pituutta saisi olla yli 180cm ja painoa alle 90kg.Pitkät ja hoikat ja hauikset vatsa ja reidet timmissä.Omistan tällaisen kotona.Mutta jos nyt iän karttuessa miehestä tulisi pullukampi niin sama mies se olisi ja hyväksyisin.Alkukiinnostus iskee kuitenkin näille edellä mainituille kriteereille. Onneksi makuja on monia.Yleensä nämä miehet löytyvät urheiluharrastusteni parista.
on sellainen 180-190 cm pituinen ja 90-110 kg painoinen mies. Ei tarvitse olla lihaksikas, saa olla vähän vatsaakin, mutta läskiä en halua. Olen itsekin muodokas, mutta löysää ei ole missään, lihaksia minullakin...ainakin toistaiseksi. Ei haittaa vaikka vanhemmiten hieman rupsahtaa, rupsahdetaan sitten yhdessä. :)
mutta niin kaukana.kaks senttii liian pitkä ja kaks kiloa liian laiha.Harmittaa, ja olit vielä muodokaskin!Painon pystysin kyl nostamaan mutta tuo pituus vaikeempi juttu.
Samaa mieltä, et neuvolaspunnittavat ei ole miehiä eikä mitään. Ison - joka ei silti aina ole läski - miehen kainalossa on turvallinen olla ja sinne mahtuu kylmää, pahaa maailmaa pakoon lämmittelemään ja hellittäväksi ;-)
Kyllä miehen tulee olla miehen kokoinen, ei naisellinen siro ja hentoinen... Mies jota ihannoin on maskuliinen, voimaa uhkuva, vahvat käsivarret ja turvan antaja =D
Alle 80kg tapetaan sängyssä ja alle 90kg punnitaan neuvolassa ;)
En siis tarkoita miestä joka on plösö joka ei huolehdi yhtään itsestään, mutta en myöskään sellaista jolla elämä kuluu salilla... Onneksi yllämainitunlaisia löytyy suomesta vielä :)
-Isossa sylissä on lämmin olla-
Sumopainijat ovat Japanissa naisten keskuudessa todella suosiossa. Saavat melkein sumopainia ylimääräiset naiset pois kimpusta.
juu mutta ny ollaan suomessa ja vuonna 2006
ole ihannoitu lihavuutta enää pitkään aikaan.japanilaiset miehet jopa käyttävät korsetteja peittääkseen lihavuuttaan.japanissa on myös vuosi 2006 :)