esiintyjiä ja konserttivieraita mukaan ja jos, niin kenen arvelette olevan lähtökuopissa.
tai ketä muita on lähdössä, kun??
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1271753
tai ketä muita on lähdössä, kun??
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1271753
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eiköhän Kari Peitsamo ole jo matkalla ihannevaltakuntaansa.
ainakin ironmikes. Sille tulee vaan aika kallis matka jos se joutuu kustantamaan myös muiden nikkiensä matkan.
Halonen sai jo kutsun ja matkaa kulissi-Penan paikan päälle jo viikkoa ennen konserttia imemään poliittisia vaikutteita vaikkei kuulemma enää politiikassa toimikaan.
Matti Vanhanen matkustaa muka siltä varalta, että joltakulta pitää pyytää anteeksi.
Matti on matkasta innoissaan, onhan hän kertonut olevansa HEVI-MIES ja diggailee mm. pikku-G:tä.
Matti toimii myös porukan tulkkina loistavalla englanninkielen taidollaan.
Se että Matti on HEVI-MIES ei liity miillään tavalla musiikkiin. Kyseessä on Masan lempinimi ajalta jolloin hän oli työharjoittelussa Tohmajärven K-kyläkaupan HE-VI osastolla. Älykkyyttäkin löytyy samanvarran kuin mädältä tomaatilta. Halosen ÄO ei yllä edes niin korkealle :)
HEHEHEH! Jep, kiitos kun selitit asian. Mua olikin vaivannut tuo Vanhasen hevi-juttu, mutta nythän se selkis :)
Jos Vanhanen on mätä tomaatti niin Halonen on sitten vaan vihannes :)
Tuosta Halosen ÄÖ:sta ei ole tietoa, mutta tuli mieleen erään palstan kokoomusta kuulemma äänestävän vasemmistohihhulin kertomus omasta 138:n älykkyysosamäärästään.
Siinä oli virhe.
138 on Miken paino JA pituus :)
suuri valtiomies ja monia eri opinahjoja käynyt vaatimattomuus, jonkun mielestä.
oliko se nyt joku mokami... joka oli sitä mieltä.