Miten kannattaa lähestyä linja-auton kuskina työskentelevää miestä tai joku vastaava jonka kanssa tulee joskus asioitua.
Vaivaa kun yks mies kattelee siihen malliin että olis ehkä kiinnostunut minusta? Katse on suoraan silmiini ja aina kun katse kohtaa, niin käy semmoinen mukava kutkutus sisällä ;) En viittis ihan joka päivä kyytiin hypätä, kun silloin hän pyörii kokoajan mielessä eikä voi keskittyä oikein mihinkään.
Lisäksi on niin pirun vaikee uskoa, että miten niin komea voisi olla kiinnostunut minusta? Kummiskin se on häneltä vain ystävällistä asiakaspalvelua ja nolaan itseni täysin, vaikeaa!!!
Meinasin lähteä huomenna miehen vuoroon, jos vaikka ois töissä ja yritän iskeä hänet jos hän on töissä, jännittää ihan hemmetisti. On pakko, mä olen niin monesti luistanut näistä jutuista, että nyt on pakko yrittää. Näin voimakas tunne on niin harvinainen.
Vaivaa kun yks mies kattelee siihen malliin että olis ehkä kiinnostunut minusta? Katse on suoraan silmiini ja aina kun katse kohtaa, niin käy semmoinen mukava kutkutus sisällä ;) En viittis ihan joka päivä kyytiin hypätä, kun silloin hän pyörii kokoajan mielessä eikä voi keskittyä oikein mihinkään.
Lisäksi on niin pirun vaikee uskoa, että miten niin komea voisi olla kiinnostunut minusta? Kummiskin se on häneltä vain ystävällistä asiakaspalvelua ja nolaan itseni täysin, vaikeaa!!!
Meinasin lähteä huomenna miehen vuoroon, jos vaikka ois töissä ja yritän iskeä hänet jos hän on töissä, jännittää ihan hemmetisti. On pakko, mä olen niin monesti luistanut näistä jutuista, että nyt on pakko yrittää. Näin voimakas tunne on niin harvinainen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
lippusi kanssa, jos ottaa yhteyttä niin eikö se ole merkki että sinä kiinostat? Jos ei ota yhteyttä, niin mitä siinä menetät?
ES
Olen kuljettaja ja varattu mutta tosi pihkassa erääseen naismatkustajaan aina kun hän tulee kyytiin niin sisälläni käy sellainen kutina että ajo on jopa vaikeaa olen saannut häneltäkin sellaisia katseita kuin olisi kiinnostunut mutta esim. itsellä ei ole rohkeus riittänyt aloitteen tekoon koska olen varattu.
Se on niin hankalaa kun ei tiedä onko kohde vapaa vai varattu. En haluaisi utelemaan taustoja ja siviilisäätyjä, mutta silti on taustalla pelko nolostumisesta tai toiselle vaikean tilanteen aiheuttamisesta, jos ihastus onkin ukkomiehiä.
Mission impossible?
Kuinka sinä varattuna vastaisit jos tuo kutkuttavia tunteita herättävä naismatkustaja tulisi tekemään aloitetta, tietämättä että olet varattu?
Omalta kohdaltani olisin aivan myyty koska tunne joka tulee kun hänet näen on uskomaton jota en ole itse koskaan kokenut nykyisen vaimoni kanssa ja se on tosi tuskallista koska kuitenkin olen lajia uskollinen mutta aivan taatusti äähh,,,en minä tiedä...........................
Tää on ihan sama teksti kun tuolla "miten isketään nainen?" -osastolla! :) ainoastaan noi kohteet on vaihdettu.. just just.. en jaksa siis ottaa tätä tekstiä ees vakavissani :D sorge
viesti on totta. vastauksia toivon edellisestä vastauksesta huolimatta :/
Luulen, että teidän kannattaa puhua keskenänne! Niin on ajatukset samalla tasolla ;)
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=1500000000000093&posting=22000000021380714
ja linkistä
Mutta sinulla voi olla useampi persoonallisuus.
äijähän tää alottaja on selvästi ja itse bussikusti. Jo tosta tekstistäkin näkee ettei nainen oo edes kyseessä:D fakfeikki
on.
Annoin kuljettajalle puh.numeroni ja viestin jossa luki että jos kiinnostaa lähtiskö vaikka kahville joskus.
Odotin päivän ja seuraavana iltana hän soitti.
Hänellä oli joku toinen juttu kesken mutta kahville hän olisi lähtenyt.
No juttelimme aina kun olin kyydissä mutta se kahvittelu jostain syystä jäi.
Keväällä hän sitten ilmeisesti muutti tai ainakin vaihtoi työpaikkaa ja en ole hänestä kuullut sen koomin.
Itseäni kyllä jäi mietityttämään se että hän ei mitenkään ilmaissut että olisi muuttamassa tai muuta.
Kannattaa ainakin yrittää, ei sitten jää mietityttämään että olisiko siitä voinut tulla jotain...
Kirjoitat lyhyen kirjeen jonka pistät kirjekuoreen. Kirjeeseen kirjoitat että olisit kiinnostunut tutustumaan tähän mieheen paremminkin ja ajattelit kysäistä, jos hän olisi kiinnostunut lähtemään vaikka kahville jokupäivä. Pistät siihen vielä puhelinnumerosi, että hän voi ottaa yhteyttä, jos on yhtään kiinnostunut ja kenties sinkkukin :)
kerta, niin näet onko sitä sormusta siellä sormessa.
Pyydä aikataulu, niin saat kädet esiin.
moneen otteeseen ja pitemmällä aikavälillä. Ei ole miehellä sormusta, mutta eihän se ole vapauden tae vaikkei sormusta pitäisikään :)
eksy....
yritys onnistui?
Jäikö yritykseksi????
sen verran, että jäi sitten (iheihme)yrittämättä :) Ehkä seuraavalla kerralla sitten, kun samoille linjoille satutaan. Tai sitten tapahtuu ihme, ja saan tämän pakkomielteenomaisen ihastuksen parantumaan jollain muulla keinoin.
alakuperäinen hhhm oletko muuten savosta mahdatko olla sama kun olet kyydissän ja teet oloni ihanan vaikeaksi.
Savon rajamailta ollaan, ei ihan syvimmästä Savosta mutta läheltä kuitenkin. Ihanan vaikeeta se on munkin silmin se oleminen ;)
niin kuin lahna ja katsot kuskia sillä silmällä
heh,,olen kuski ja nykysen vaimon kanssa tavattiin bussissa;)
Se sun ihastus on kuiteki asiakaspalvelu duunissa, (siis pitää myös seuraa) jos mahdollista nii jäät iha eteen istuun ja jutustelet ens alkuun niitänäitä... Viet jutustelun halumaas suuntaan, ja kysyt esim. että haluisko lähtee kahveelle, ku on nii hyvin palvellu sua tms. Ja muista et dösäkuskit on yleensä aika sosiaalisia, et ei hänen seurassa kandee jännittää, koska juttu kyllä luistaa.
En oikein usko, että keskustelun aloittaja enää lukee tätä näin 4 vuoden aikavälin jälkeen.