Mua yököttää. Kaikki laihdutusryhmät on niin olevinaan. Pahinta on kai tuo herkkupeput.net joka on uusi. Heidän oli oikein tarvinut kertoa sivuistaan elleissa. YÖK! Mitä hienoa on laihduttaa ryhmässä?
Laihdutusryhmät
Ärsyttynyt
3274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
En tiedä mitä hienoa on laihduttaa ryhmässä.
Mutta sen tiedän että kun laihduttaa niin ryhmässä on helpompaa laihduttaa kun on kannustusta ja näkee miten moni on samassa jamassa.
Se että laihduttaminen on jossain muotilehdessä on mielestäni vain hyvä asia.
NÄkee nekin eliittiruikut että kaikki e oo luuta ja nahkaa.
Hyvä vaan et laihduttamisesta puhutaan jo joka puolella.
Itellä -30kg ylipainoa ja kiva lukea likijantarinoita ja ohjeita lehdistä.
Oli se sitten Seura,Elite tai Vogue
niin, että seurassa se on mukavampaa? Tai, ettei tule niin lipsuttua, kun on joku jolle joutuu tilittämään painoaan? Ainakin itselläni on näin. En laihduta mainitsemasi kaltaisessa ryhmässä, mutta on minullakin kanssalaihduttaja jonka kanssa sähköpostitse vaihdamme kuulumisia välillä. Ei tule otettua sitä ylimääräistä lautasellista ruokaa, kun tietää joutuvansa jollekin kertomaan seuraavan aamun painon.
Onko sulla jotain ryhmiä vastaan? Eikä tuo herkkupeput oo uus ryhmä, se ryhmä on ollut kasassa jo viime keväästä, oon seurannu niitä siitä asti kun se perustettiin. Ne on vain nyt näköjään vaihtanu nimeä ja saanu uudet sivut. Ellejäkin seuraan kun noita kiloja on itselläki liikaa. Siellä on joku sillon tällön kysyny että koska ne sivut tulee ja minne niin onko siinä jotai pahaa jos siihen joku vastaa??? En käsitä mitä sä vaahtoot kun se ei oo sun ongelma! Rauhotu rakas ystävä.