Luotettavia mallitoimistoja?

-minä-

Hei!

Oon meinannu hakee mainosmalliks ihan vaan kokeillakseni et tuliskohan siitä ehkä jotain..

Oon nyt lukenu netistä kaikenlaisia huonoja kokemuksia huijaavista mallitoimistoista ja uskon että osa näistä on varmasti totta.

Onko kellään nyt hyviä kokemuksia jostain luotettavista mallitoimistoista, joihin kannattais mainosmalliksi hakea?? (Ja onko kellään tietoa esim. Modelpointista..et mitenhän siellä asiat sujuu..?) Kiitos etukäteen! =)

4

3887

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • leilaa

      Suomessa on kaksi luotettavaa malli toimistoa: suomen mallitoimisto ja paparazzi! niihin on luonnollisesti tosi vaikea päästä... monet huuhaa -mallitoimistot järjestävät usein vain tanssi keikkoja yökerhoissa ym... tai poseeraamista autojen kanssa.

    • -,.-.-.-

      Suomessa on kolme luotettavaa mallitoimistoa.
      Paparazzi, Fondi ja Modelboom.

      Jos oot joku lyhyt yms, et kyllä pääse niihin.

      Mainosmalliksi jos haluat, paras toimisto on Azurro.

      Muita hyviä EI OLE.

      EI.

    • Anonyymi

      Modelpoint on luotettava. Oon itse hakenut sinne mutta vastausta ei ole vielä tullut mutta modelpointin perustaja on äitini tuttu.

    • Anonyymi

      Olin Kimmo Kekäläinen fashion toimistossa pari vuotta. Muutama freelance keikka ison firman juhlissa ja sexhibition messuilla. Huono palkka mutta jatkoilta sai mojovaa liksaa jos yöksi jäi. Ei se mitään paritus hommaa ollut mutta vähän niinkuin escorttina

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      98
      5454
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      81
      4761
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4732
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      368
      2147
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      104
      1873
    6. 100
      1660
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1538
    8. 369
      1282
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      58
      1084
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1040
    Aihe