Hei!
Oon meinannu hakee mainosmalliks ihan vaan kokeillakseni et tuliskohan siitä ehkä jotain..
Oon nyt lukenu netistä kaikenlaisia huonoja kokemuksia huijaavista mallitoimistoista ja uskon että osa näistä on varmasti totta.
Onko kellään nyt hyviä kokemuksia jostain luotettavista mallitoimistoista, joihin kannattais mainosmalliksi hakea?? (Ja onko kellään tietoa esim. Modelpointista..et mitenhän siellä asiat sujuu..?) Kiitos etukäteen! =)
Luotettavia mallitoimistoja?
4
3436
Vastaukset
- leilaa
Suomessa on kaksi luotettavaa malli toimistoa: suomen mallitoimisto ja paparazzi! niihin on luonnollisesti tosi vaikea päästä... monet huuhaa -mallitoimistot järjestävät usein vain tanssi keikkoja yökerhoissa ym... tai poseeraamista autojen kanssa.
- -,.-.-.-
Suomessa on kolme luotettavaa mallitoimistoa.
Paparazzi, Fondi ja Modelboom.
Jos oot joku lyhyt yms, et kyllä pääse niihin.
Mainosmalliksi jos haluat, paras toimisto on Azurro.
Muita hyviä EI OLE.
EI. - Anonyymi
Modelpoint on luotettava. Oon itse hakenut sinne mutta vastausta ei ole vielä tullut mutta modelpointin perustaja on äitini tuttu.
- Anonyymi
Olin Kimmo Kekäläinen fashion toimistossa pari vuotta. Muutama freelance keikka ison firman juhlissa ja sexhibition messuilla. Huono palkka mutta jatkoilta sai mojovaa liksaa jos yöksi jäi. Ei se mitään paritus hommaa ollut mutta vähän niinkuin escorttina
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006544
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313910törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303335Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3821794- 331418
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471073Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889