olen työskennellyt eräässä paikassa puoli vuotta ja työn loppumisesta ei ole puhuttu. kävi kuitenkin niin , että eilen vielä lueteltiin töitä joita voisin tänään tehdä mutta kuinka ollakkaan, aamulla sanottiin , että tämä on sitten sinun viimeinen työpäiväsi ja lähdetään sen johdosta päivällä syömään. arvatkaa maistuiko ruoka. onko oikein ilmoittaa samana päivänä että työsi on tehty? taitaa olla sen minun ihanan kiusaajani aikaansaannosta, joka kaikissa mahdollisissa väleissä muisti huomauttaa
kuinka hyvä hän itse on. onneksi hänellä jatkuu työt ja saisi vielä samanlaisen kaverin kun itse on niin tämä asia ei kaivelisi mieltä.
kuinka hyvä hän itse on. onneksi hänellä jatkuu työt ja saisi vielä samanlaisen kaverin kun itse on niin tämä asia ei kaivelisi mieltä.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Oliko työsopimuksesi määräaikainen, puoli vuotta?
Tai oliko työsopimus toistaiseksi voimassa oleva ja koeaika 6 kk. Nämä em. tapaukset voivat kai näin päättyä? Suosittelen ottamaan yhteyttä mahdolliseen ammattiliittoosi tai työsuojelupiiriin.