Kuvitteleeko miehet itseään niin mahtaviksi saaliiksi ja kultakimpaleiksi että niitä yhteydenottoja kannatta pihtailla monta päivää ja laskea kuka textas viimeksi ja milloin?
Tää kuvio on niin läpinäkyvä.
Esim tapaamisen jälkeen pihdataan sitä tekstaria useita päiviä ja sen jälkeen muina miehinä"mitäs kuuluu jne läpäläpä".
Tämä on jonkinlaista valtapeliä, kumpi näyttää vähemmän kiinnostustaan on selän päällä?
Tämä nainen ainakin kyllästyy odotteluun ja valtapeli-yrityksiin ja pistää pelin poikki. Sitten on mies ihmeissään että mitäs nyt..
Miksei vaan hypättäisi seikkailuun reippaasti ja pelailematta.
Tää kuvio on niin läpinäkyvä.
Esim tapaamisen jälkeen pihdataan sitä tekstaria useita päiviä ja sen jälkeen muina miehinä"mitäs kuuluu jne läpäläpä".
Tämä on jonkinlaista valtapeliä, kumpi näyttää vähemmän kiinnostustaan on selän päällä?
Tämä nainen ainakin kyllästyy odotteluun ja valtapeli-yrityksiin ja pistää pelin poikki. Sitten on mies ihmeissään että mitäs nyt..
Miksei vaan hypättäisi seikkailuun reippaasti ja pelailematta.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Alussa se on sellaista mitä sitä ihmettelemään?
Kerro mitä haluat?
Kuultu on että naiset ärsyyntyy liaan tyrkyistä
kavereista ja se tietenkin pistää jarruttelemaan viestittelyn kanssa.
Ikävä jos tuotin pettymyksen sen kultakimpaleajatuksen kanssa.
Ei me kuvitella sen enempiä mutta teillä
naisilla on hyvä kyky kuvitella mitä me kuvitellaan.
Jes.
Ihan ajatuksen tasolla..
Entä jos mies ei näe asiaa valtapelinä. Entäs jos mies ei näe syytä tekstailla joka päivä? Entäs jos miehelle riittää se, että silloin kun tekstaa jostain asiasta, se asia selvitetään silloin ja seuraavan kerran tekstaillaan sitten kun on aihetta. En tiedä millainen miehesi on, mutta ihan ajatuksen tasolla, entäs jo olet "nähnyt läpi" väärin. Onko se mahdollista?
Jos mies ei ymmärrä miksi laitat poikki, niin miksi et kerro hänelle?
tilanteessa, jomman kumman on nöyrryttävä ja alettava tosissaan sitä toista jallittamaan. Jos kipinää tuntuisi olevan, niin yleensä se viisaampi asettaa oman egonsa vaaralle alttiiksi ja nöyrtyy. Kyllä se kankeampi sitten lähtee seikkailuun mukaan, jos todellista kipinää on.
Huomauttaisin, että se viisaampi voi olla myös nainen.
Aika monta hyvää, orastavaa suhdetta on tässäkin maassa pilattu tuollaisella kyräilyllä ja asemasodalla.
Olen useinkin "nöyrtynyt" ja ollut se aktiivinen.
Mutta kun kerran tai pari on aktiivinen tuntuu että miehet olettaa että minä olen sitten aina se aktiivinen ja eivät yritä sitäkään vähää.
Ja kun mä olen ihastunut niin haluan paljon. Paljon ihanaa seksiä ja yhdessäoloa. Ja tämähän ei onnistu jos äijä vaan pelailee"empäs tekstaa etten vaikuta liian kiinnostuneelta"peliä.
Sisäinen tuleni syttyy nopeasti mutta sammuu myös nopeasti jos ei ala tapahtuu. Pitäisi kai opetella kärsivällisyyttä.
nii ja vielä, tuntuu et sit ne vasta terhistyy kun ovat menettämässä mut, sit alkaa tulla niitä tekstareita. Mutta silloin voi olla jo liian myöhäistä.
ettei mies ole oikeasti kiinnostunut. Silloin kun todella on, ei mies ala odottelemaan että joku toinen ehtii ensin. Toimeen tartutaan välittömästi. Silläkin riskillä että nainen sanoo EI!
Tietenkin idiootit on oma lukunsa. Nämä (miehet tai naiset) jotka kuvittelevat että olemalla ns. vaikeasti saavutettavia he muuttuvat jotenkin kiinnostavammaksi. Tyhmää touhua. Silloin kun todella tapaa jonkun erityisen ihmisen on viisainta toimia välittömästi ja aktiivisesti. Mitä sitä turhaan pelleilemään, kuka muka loukkaantuu siitä jos toinen rehellisesti ja suoraan paljastaa olevansa kiinnostunut ihan tosissaan? Moiset leikit kannattaa suosiolla jättää väliin, itse ainakin mieluummin valitsen sen että saan sitten vaikkapa silmilleni kun nainen sanoo ettei kiinnosta kuin sen että odottelen ja leikin jotain lapsellisia pelejä, sillä aikaa kun joku toinen voi sitten viedä unelmieni naisen silmieni edestä.
noin minäkin ajattelin. Kuitenkin mies sanoi että olin "liian helppo", olisi pitänyt olla vaikeasti saavutettava...että kaikki tapahtui liian nopeasti eikä taida mitään vakavampaa tulla.
Petyin todella. Olin elänyt yksin monta vuotta, kokenut kaikenlaista ja ajattelin että nyt lähden luottavaisena leikkiin mukaan. Kuvittelin liikoja tuosta miehestä.
Miksi et itse ota aktiivisempaa roolia? Ei naisen tarvitse olla aina se passiivinen olio joka pitää hurmata.
Ja sehän nyt tiedetään, että mies laukaisee naisessa inhoreaktion olemalla liika aktiivinen.
tuohon vastasinkin jo. Siis olen aktiivinen. Ilmeisesti liiankin. Kun mua ei huvita esittää vaikeasti tavoteltavaa.
Mua ei aktiivinen mies inhota.
Se mies on ihan oikeasti kiinnostunut, haluaa tehdä asiat oikein, jotta saisi sinut koukkuun. Kirjoittamattomassa treffioppaassa on jokin 2,5 päivän raja siihen viestin pistämiseen.
Sinun kannalta valitettavasti siis tämä pätee suurimpiin osiin sekä naisista että miehistä:)
Ja mitäs muuta se laittaisi kun "mitäs kuuluu?"?
Ei kai se nyt voi heti kosiakkaan...:/
joka näitä pelejä pelailee...
Saattaa osua vielä omaan nilkkaan...
itsekkiin ilmoitit pelailevasi samaa peliä, siihen peliin tarvitaan kaksi.
Tuosta viimeisestä lauseesta olen kanssasi samaa mieltä, parempi olla pelailematta.
Tuo on hieman vaikea tilanne sen takia, että kun alkaa
tapailemaan uutta ihmistä, niin ei vielä tiedä miten hän
asioista ajattelee.
Moni nainen pelästyy sitäkin, jos mies alkaa heti liian
innokkaasti pitämään yhteyttä. Luulevat joksikin läheisriippuvaiseksi
tai vastaavaksi ja lopettavat siksi jutun heti alkuunsa.
Siinäpä saa sitten mies pähkäillä että koska kuuluisi
ottaa yhteyttä. Ei saisi liian aikaisin ja innokkaasti
viestitellä, mutta ei liian myöhäänkään.
Mitäs sen miehen muuten pitäisi siinä viestissä kirjoitella,
jos ei saisi vain kuulumisia kysellä? Alkaa heti kehumaan
kuinka ihana nainen on ja vannoa rakkauttaan jo ensitapaamisen
jälkeen?
No se oli vaan sellanen ironinen sutkaus."mitäs kuuluu=lässynlässyn.
Voi sanoa vaikka että olen fantasioinu susta ja mitäs jos tavattaisiin;)