kehoanalyysivaatko humpuukia?

onko?

onko joku saanut apua laihdukseensa (motivaatiota) noista ns. kehoanalyysivaaoista mitä esim. Hobby Hall myy? Vai onko ne vaan taas humpuukia?

15

1328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei ole humpuukia

      Tyylikäs turvalasinen / harjattu teräs diagnostiikkavaaka mittaa painon 100g tarkkuudella sekä näyttää kehon rasvaprosentin, nesteen sekä suhteellisen lihasmassan määrän.
      Tiedätkö oikeasti kuinka hyvin kuntoilusi tai dieettisi vaikuttaa? Tuloksia syntyy keskipitkällä aikavälillä - nopeat muutokset ovat yleensä vain kehostasi poistunutta nestettä! Kun painosi ja rasvaprosenttisi laskevat samanaikaisesti, dieettisi toimii - rasvamassasi vähenee. Toisaalta, jos painosi nousee keskipitkällä aikavälillä ja kehosi rasvaprosentti laskee tai pysyy samana olet muodostanut arvokasta lihasmassaa!

      Yhdellä mittauksella normaalin painon mittauksen ohessa näet myös, sen oletko saavuttanut tavoitteesi - polttanut rasvaa tai kehittänyt lihasmassaa. Vaaka, johon ihastut ja jonka ominaisuuksien jälkeen tavalliseen vaakaan et enää halua koskea! Suosittelemme!

      Vaaka laskee kehon painon sekä nesteen, rasvan ja lihasten osuuden biosähköisen impedanssianalyysin (BIA) avulla. BIA-analyysi mahdollistaa kehon kudosten laskemisen heikon, täysin huomaamattoman ja vaarattoman sähkövirran avulla. Arvot voidaan määrittää mittaamalla sähköinen vastus (impedanssi) ja laskemalla vakiot ja henkilökohtaiset arvot (ikä, pituus, sukupuoli, aktiviteettitaso). Lihaskudos ja vesi johtavat sähköä erittäin hyvin ja niiden vastus on sen vuoksi alhaista. Rasvakudoksen sähkönjohtavuus on sen sijaan alhaista, sillä rasvasolut eivät korkean vastuksen vuoksi johda lähes lainkaan sähköä.

      Beurer tarjoaa terveystuotteita yli kahdeksankymmenen vuoden kokemuksella. Tuotteissa yhdistyy korkea laatu tinkimättä tyylikkyydestä. Erittäin laadukkaissa vaaoissa on viiden vuoden takuu

      • Anonyymi

        Mikä mittari mittaisi kehon sähkönjohtavuutta?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mikä mittari mittaisi kehon sähkönjohtavuutta?

        Eristysmittarilla tai vastusmittarilla. Galvanometriä käytetään valheenpaljastimena.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Paras on pihtimitta jossa on erikseen asteikko alavatsaa ja ylävatsaa varten. Ne pitää vaan merkata alekkain vihkoon lyijykynällä sivun oikealle puolelle. Siitä näkee kehon koostumuksen. Minun kehonkoostumukseni on veitsenterävä. Te taidatte olla lihavia.

      • Anonyymi

        Vitun pöljä painu vittuun.Pilaat täällä kaikilta mahdollisuuden saada erittäin korkeatasoista tietoa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vitun pöljä painu vittuun.Pilaat täällä kaikilta mahdollisuuden saada erittäin korkeatasoista tietoa

        Kiitoksia. Jos tuo on mielestäsi korkeatasoista ajatustenvaihtoa, niin ole hyvä ja jatka sitä jossakin muualla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitoksia. Jos tuo on mielestäsi korkeatasoista ajatustenvaihtoa, niin ole hyvä ja jatka sitä jossakin muualla.

        Tämä oli taas sen pilailijan viesti, joka todennäköisesti kommentoi itseään, eli käski itse itseään painumaan vittuun. Hän on ilmeisesti vahvasti neuroottinen, epäilen päähänpinttymiä ja pakkoajatuksia. Oikea MKH ei olisi käyttänyt liioittelevaa erittäin-sanaa, eli meni nettikeskustelun sotkeminen taas häneltä överiksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä oli taas sen pilailijan viesti, joka todennäköisesti kommentoi itseään, eli käski itse itseään painumaan vittuun. Hän on ilmeisesti vahvasti neuroottinen, epäilen päähänpinttymiä ja pakkoajatuksia. Oikea MKH ei olisi käyttänyt liioittelevaa erittäin-sanaa, eli meni nettikeskustelun sotkeminen taas häneltä överiksi.

        Olipa korkeatasoista tämäkin tieto.


    • Anonyymi

      Miksi ostaa tällaisia laitteita, kun näitä kehonkoostumusmittauksia on usein tarjolla ihan ilmaiseksikin. Kävin viime huhtikuussa lähikaupan ja lähiapteekin tarjoamassa kehon koostumusmittauksessa ja nyt tuli postissa apteekin mainos ja siinä taas tieto, että tammikuussa olisi tällainen ilmainen mittaus tarjolla. Olen joskus käynyt myös kuntosalilla tällaisessa mittauksessa eikä sekään maksanut kuin muutaman kympin. Tällaisia mittauksia ei normaalisti ole tarve edes kovin usein tehdä, minä nyt olen vähän useammin mittauksissa käynyt koska olen pudottanut painoa ja olen yrittänyt häätää vyötäröltä sitä viskeraalista rasvaa.

    • Anonyymi

      Olen käynyt vuosittain samassa InBody vekottimessa.
      Olen ikääntyvä ilmiö ja minua kiinnostavat lihasmassan katoamiskohteet ja rasva %:n muutos kuten myös vatsantelon viskeraalin muutos.
      Lihasta katoaa nopeammin kuin rasvaa joten suhde muuttuu epäedullisemmaksi vaikka rasvat ovat viitealueiden alapäässä. Viskeraali jopa reilusti alle yleisen tavoitetason.
      Toimivathan nuo tiedot kannusteina elintapojen ja treenien suunnittelussa.
      Paino, paino, paino! Syyskuu 2:n viikon ryyppyjakson aikana painoni laski n. 5kg. Hui kun hienoa! 80kg > 75kg! Jostakin syystä en ole onnellinen.

    • Anonyymi

      Täällä annetaan VÄÄRÄÄ tietoa.Minulla on oikeaa.Olen ensi kuussa tikkulaiha.Ei tarvi akullisia monon lämmittimiä vaan lisätehoa rasvanpoistamiseen perinteellisellä menetelmällä saa kun käyttää infertterigeneraattoria ja akrekaattia.Semmosta kun vetää perässä suolla ilman pyöriä tai suksilla tai pyörällä ilman satulaa niin laihtuu HUOMATTAVASTI enemmän kuin jos käyttää akkukäyttöisiä mononlämmittimiä tai pihtimittaa.Jos ei jaksa liikkua niin voi pitää finerkkerigeneraattoria olohuoneessakin ja kiinnittää sen mononlämmittimeen.Siinä poistuu 0.021 enemmän proteeniä alavatsasta ja korestroolia 0.086 ylävatsasta.Minä TIEDÄN miten LAIHTUU.ÄLÄ ole sohvaperuna ja usko humpuukilaihdutuksiin.

      • Anonyymi

        Painu vittuun


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Painu vittuun

        Samaa mieltä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Painu vittuun

        Hyvä idea!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe