voiko mielialalääkkeistä

allergisia reaktioita iholle?
4646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

voi tulla allergisia oireita. Usein reaktion aiheuttaa jokin sidosaine.

Äänestä

fluoksetiinista eli Fontexista noin kuukauden kuluttua lääkkeen aloittamisesta.
Ihottumaa oli reisissä ja käsivarsissa.
Lääkäri käski lopettaa lääkkeen käytön heti ja viikon tauon jälkeen aloitettiin toisella lääkkeellä.

Äänestä
  • ihan vaan kutinaa?ei ihottumaa mutta joka paikka kutiaa?ja noin 2kk lääkkeen aloittamisen jälkeen?

    Äänestä

  • ---------- kirjoitti:

    ihan vaan kutinaa?ei ihottumaa mutta joka paikka kutiaa?ja noin 2kk lääkkeen aloittamisen jälkeen?

    Myös kutina kuuluu joidenkin masislääkkeiden haittavaikutuksiin. mainitse siitä lääkärillesi, jos se haittaa elämääsi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulla kirjoitti:

allergisia reaktioita iholle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu