Olisiko jollakin fiksua ja filmaattista "ohjausta" seuraavaan asiaan? Olen jo kuukausia tapaillut erästä miestä ja tiedän, että alko kuuluu hänen vapaa-ajanviettoonsa - itsekään en sylje lasiin. Mutta, niin harvoin kun pystymme arkivelvotteidenkin vuoksi tapaamaan, niin nyt on viikon aikana kaksi kertaa toteutunut tilanne, että hän lupaa: huomenna nähdään...ja kas kummaa, herrasta ei kuulu mitään. Edellisen kerran kuittasin mainitsematta mitään, vaikka olin tekstillä häntä kysellyt. Mutta eilisestä jo taidan vetää herneet nenään. Pitäiskö kokeilla toisinpäin? Eli kun tiedän varmasti hänen olevan tulossa luokseni, soittaisinkin juuri vähän ennen sovittua aikaa, et sori - tuli muuta. Tai vain häipyisin...ja soittaisin pokkana parin päivän päästä. Olen aika järkyttynyt, että tällaiseen peliin olen edes jäänyt. Ehkä saan vastauksista vahvistusta ja lähteä kävelemään epävakaasta suhteesta.
Täytyiskö väistyä suosiolla?
Charmalie
6774
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Annappa olla jo nyt ja jätä suosiolla väliin.
Ei tarvi sitten tältä palstalta siirtyä tulevaisuudessa perheväkivalta- tai masennuspalstalle itkemään.
Et voi ainakaan tulevaisuudessa selittää ettei kukaan vaivaantunut puhumaan järkeä sinulla tai ettei sinua varoitettu.
Ei kannata alkaa tommosen tyypin kanssa yhtää mitään jos nyt jo tommosta on.
heivaa se jäbä pois elämästäsi jo nyt kun vielä voit.
ja joo " Tai vain häipyisin...'
joo häivy mutta,älä ota enää yhteyttä ollenkaan kun ei se vaivaudu vastaa sullekaan takaisin vaan häipy?
ole järkevä kyllä parempiakin miehiä on olemassa ei kannata jäädä roikkumaan tommoseen tyyppiin..
joka ei välit1 että sä välität..
kirjoitit myös: Olen aika järkyttynyt, että tällaiseen peliin olen edes jäänyt.
varo vain ettet jää roikkumaan,vaikka se kohtelee sua kuin paskaa..ja silti vielä juokset sen perässä ja odotat kuuluuko/tuleeko se sieltä jo?
Mitä sä alat ollenkaan tollasta peliä pelaamaan. Odotat ja petyt ja sitten suunnittelet omia juonikkaita kuvioita, jotta mies huomaisi jne.
ÄLÄ, ÄLÄ, ÄLÄ ja miksi
Sano hyvä ihminen sille miehelle, että en mä ala tähän olleenkaa. Mene äläkä tule takaisin.
Viina kuvioissa ei koskaan paranna tilannetta, päinvastoin.
Ensinnäkin -Herneitten veto nenään on aivan ylimainostettua ja turhaa ajan ja energian haaskausta.
Toisekseen, pitäiskö pahaan vastata pahalla? Entä jos hänellä onkin todella hyvät syyt joita hän ei välttämättä uskalla kertoa.
Toki hän on tehnyt väärin luvatessaan tulla, mut varmistan vaan että lupasko ihan suoraan tulla eikä jättäny mitään takaporttia? "no jos aikaa jää" tai "katotaan pääsenkö tulemaan" tms.
Niin ja tekstari ei ole paras tapa tavoitella miestä :) siitä on ollu tällä palstalla parikertaa puhettakin
Ehkä häneen ei kannata panostaa liiaksi äläkä ajoita elämääsi hänen menojen ja muiden juttujen mukaan. Katot vähän aikaa kuinka hän järjestelee asiansa. Tiedän että se on rankkaa kun toinen pettää odotukset eikä kaikkea suinkaan tarvitse sietää. Kerro hänelle miltä sinusta tuntui ja mitä se sunnitelmien vettyminen aiheutti sinulle, ja toivo että hän ymmärtää.
tilaa...
Ja mitäs ihmettä luulet tuolla viestilläsi tarkoittavasi. Mitä sellaista ap. saa mitä on tilannut. Voi että ärsyttää kun kaiken maailman idioottien pitää tänne heitellä typeriä itsestäänselvyyksiään. Toisella on oikea tilanne päällä ja paha mieli. Mitä toi tommonen auttaa?? Kysyn vaan häh?