Jätin mieheni, koska en jaksanut

Puuttui joka asiaan, jopa lapsen imetykseen.
82544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Auttoko? Onko helpompi olla yksin lapsen kanssa? Ootko koskaa aatellu et anopillekii voi sanoo et ei kaipaa ohjeita ja jopa iha suoraan?!

Äänestä
  • ymmärtää teettättää isyystestin enne kuin alkaa elatusvelvolliseksi.

    Äänestä

  • ymmärän tosi paljon sinua.ite asun rakkaanmiehensa kanssa häneen vanhuksien kanssa,hänen äitinssä alusta asti oli mustassukkainen,7 vuotta kestänyt hänen ,nyt tunttu että hermot loppu,en tiedän mitä tehdä.tosi hankala tilanne

    Äänestä

sinä miehesi jätit? Olisit jättänyt sen anopin!

Äänestä

se varmasti lohduttaa sinua tulevina vuosina, kun lapsesi kaipaa isäänsä ja tunnet suurta syyllisyyttä ja huomaat mitä kaikkea aiheutit lapsellesi, itsellesi ja ex miehellesi.
Onneksi on aina se anoppi, kenen niskoille voi heittää epäonnistumisensa syyt ja seuraukset.

Äänestä
  • ...ilman isäänsä?! Onko parempi että äiti on henkisesti niin loppunut, että on valmis vaikka ajamaan päin rekkaa? Lapsestahan tulee silloin puoliorpo. Parempi että molemmat vanhemmat elossa.

    Äänestä

sinusta tuntuu. Itsekin kokenut saman oman ex-anoppini kanssa. Hän myrkytti jopa suhteemme mieheni kanssa ja päädyimme eroon. En enää jaksanut joka asiaan puuttuvaa anoppia joka puuttui asioihimme lopulta poikansa kautta kun minä en enää ex-anopin luokse mennyt. Olen jopa lukenut aiheesta ja psykologit sanovat asiasta näin: "Mies ei voi olla naimisissa kahden naisen kanssa. Miehen tulee olla vaimonsa tukena." Asiat olisivat ehkä menneet toisin, jos olisin saanut mieheltäni tukea tilanteeseen. Toivon sinulle kaikkea hyvää jatkossa. Itse olen tavannut ihanan miehen, johon voin turvata huonoinakin hetkinä. Henkinen parantumiseni on alkanut....

Äänestä

Etkö päässyt millään muulla anopista eroon? Esim. välttelemällä häntä? Tunkiko hän pakolla teille kylään tai soitteli? Vai eikö mies mahtanut (halunnut) hänelle mitään?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anoppia kirjoitti:

Puuttui joka asiaan, jopa lapsen imetykseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu