rakkauttaan, hellyyttään ja rakastelua. Kuluuko tunteet, vehkeet, aivot...en tiedä? Se lienee miehen logiikkaa! Lieneekö tarkoitus vaihtaa kumppania, ehkä hän ei kodin ulkopuolella pihtaa.
Vielä lisäksi pihtaa rahojaan, omaisuuttaan ja passauttaa itseään, jonka jälkeen testamenttaa omaisuutensa veljen lapsille tai jonnekin siskon pojan kummin kaimalle. Siinä on kuulkaa miehen logiikkaa kerrakseen! Kiitos!
Vielä lisäksi pihtaa rahojaan, omaisuuttaan ja passauttaa itseään, jonka jälkeen testamenttaa omaisuutensa veljen lapsille tai jonnekin siskon pojan kummin kaimalle. Siinä on kuulkaa miehen logiikkaa kerrakseen! Kiitos!
Vastaukset 8
Vanhimmat
ja osa jää vielä asemallekkin.
Jos toi kuvasi sun miestä, kerroppa mikä ihme teitä pitää yhdessä?
aina valittaa naisia pihtareiksi! Siinä se yksi totuus taas tuli. Jos tunnet olevasi vain taloudenhoitaja ota kuule kauhat ja kupit, pakkaa reppusi ja vaihda asemaa. Älä rupea tekemään ilmaista työtä kotona josta palkaksi joku toinen saa kaiken omaisuuden!!! Eikä se vielä mitään. Tiedetään ettei sillä mammonalla ole merkitystä tuonpuoleisessa, mutta jos kerran rakkaudessa pihdataan, niin sillä äijällä on kuule joku toinen, siksi se pihtaa!
tuntuu aika moni valittelevan tuosta pihtaamisesta, niin miehet kuin naisetkin.
Jotenkin mä luulen että ne ongelmat johtuvat siitä, että asioista ei puhuta, enkä nyt tarkoita mitään nalkutusta, vaan rakentavassa hengessä.
Tietysti aihe on arka ja siitä on vaikea puhua niin, että toinen ei loukkaannu.
on mihille niin vaikeaa:rakastella ilman kiirettä!
Vai onko mies luonnostaan sellanen että koko ajan pitää mennä heti vaikka "panon" jälkeen.
Voishan sitä vielä hyväillä naista ja tietenkin ajan kanssa.
voisi tietysti kysyä, että miksi se naisille on niin tärkeää hiplailla panon jälkeen kun sitä mies vaan koittaa toipua tuosta voimanponnistuksesta.
No se provosta, se on kyllä totta, että naisille tuo "jälkihiplailu" ja kainalossa oleminen tuntuu olevan tärkeää. Sen kun vaan aina muistaisi, niin saisi toisenkin osapuolen tyytyväiseksi.
Tuo kiire taas riippuu siitä mikä on kiihottumisen tila ja onko kyseinen aktiviteetti kuinkakin harvinaista herkkua.
Joskus kiireellä ja joskus ajan kanssa, se vähän vaihtelee ainakin allekirjoittaneella.
"Tuo kiire taas riippuu siitä mikä on kiihottumisen tila ja onko kyseinen aktiviteetti kuinkakin harvinaista herkkua."
Niin, miten päin tuo menee sit? Jos on kovaa kiihottunut niin sitten mies hoitaa homman kotiin nopeesti? Vai hitaasti? Veikkaan henk.koht. ensimmäistä esitämääni vaihtoehtoa. Jos on harvinaista herkkua niin sittenkö pitää miehen nopeesti päästä asiaan? Vai hitaasti nautiskellen kun kerrankin saa? Veikkaan ensimmäistä esittämääni vaihtoehtoa tässäkin. Niin vaikeaa tuo miehen logiikka. Eihän tuosta saa erkkikään selvää. :)
tänään nopeasti ja huomenna hitaasti. Hölmöähän se vaan on lapparilla leikkiä, jos hiekkalaatikko on täynnä leluja ;)
Hankalampi tapaus,jos varsinkaan ette ole naimisissa.Miehen rahat ja omaisuushan kuuluu ilmanmuuta sinulle,mehän emme anna ilmaiseksi ainakaan suomalaiselle miehelle.Tietysti miehen kiristäminen on hieman hankalampaa jos sitä ei voi tehdä kieltäytymällä antamasta kun toista ei aina seksi kiinnosta.Ero heti vireille jos olette naimisissa ja jos ette niin pikaisesti naimisiin ja katso ettei mistään avioehdoista puhuta.