Onko kukaan ostanut tuota JYSK-vuodevaraston sähkökitarasettiä?
Saako tuolla 75 euron hinnalla kelpo soittimen ja vahvistimen? Stratovaster-runkoinen, hienon näköinen, kaula vaahteraa, otelauta ruusupuuta, teräskielet, vahvistimen teho 5W.
Onko kohtuulinen soitin?
JYSK setti ?
11
2245
Vastaukset 11
- ( y )
Mitäs jos vaikka ostaisit ruokaa sillä 75€. Toi "kitarasetti" on ongelmajätettä. Ei kannata tuhlata rahojaan alle 100€ sähkökitaraan.
Katsele vaikka täältä jotain kitarasettejä!
http://www.thomann.de/fi/kitara_setit.html
Luotettava verkkokauppa!- ihan tosi tarina
Ja tommonen kitara on sitten ihan oikeasti tuossa tunnetussa musiikkikaupassa tarjolla!!
http://www.nlab.dk/jysk/fin/reklame/imagepage28.htm
- Paskaa
...ja paskaa. Näitä voi käyttää samaan touhuun kuin Kurt Cobain keikan päätteeksi.
- sijoitusmielessä
Osta ihmeessä pois kuleksimasta.
Ne voi olla sheissaa mutta 20 vuoden päästä joku neropatti vetää kuitenkin Jysk-setillä.
Ja kehuu maasta taivaaseen soundia.
Silloin ne ovat keräilykamaa ja varmaan aika hinnakkaita.
Näinhän on käynyt esim.Danelectrolle.- mauucer
älä koskaa osta minkäänlaista kitaraa mistään tavaratalosta ym. esim anttila jysk nje. suosittelen laittaa sen 200e kitaraa vahvarii. käytettyi voit kattel.
- Anonyymi
mauucer kirjoitti:
älä koskaa osta minkäänlaista kitaraa mistään tavaratalosta ym. esim anttila jysk nje. suosittelen laittaa sen 200e kitaraa vahvarii. käytettyi voit kattel.
Itsehän sain tuon kyseisen jyskin kitaran melkein 20 vuotta sitten, arvo ei ole noussut mutta ihan hyvin tuolla on soitellut
- johnny.ramone
tosta saat halvan ja huonon... tolla rahal ei saa paljo mitää oikeesti.... osta sillä rahalla vaikka plektroja..:O
- ....tai suosittelisi...
...enkä antaisi tuollaista settiä pahimmalle vihamiehellenikään... mieti oikein tarkasti minkälaista "laatua" tuolla 75€ saat?
et kovinkaan kummoista...
ainut mitä 75€ voi saada olisi kitaran mikki tai keikkakäyttöön soveltuva piuha... - Kepinheiluttaja
Ostin piruillessani tänään Jysk-setin 60 eurolla. Skeban nimi vaatimattomasti Starsound. On täys paska. Mulla on ollut kolme kitaraa, Jacksonia ja Landolaa. Yritin virittää tätä peliä mutta eihän siitä mitään tullut, johtunee pääosin surkeista kielistä. Ostin uudet kielet, noi kiinalaiset on jotain perkeleen vaijeria mikä ei soi kyllä mitenkään! Ekan testin jälkeen sai jynssätä käsistä vaijerirasvoja pois.
Keppi näyttää kymmenen metrin päästä ihan hyvältä, toivon että pysyy edes 10 min vireessä uusilla kielillä.- vähän
Kyllä se nyt niin on, että hinta ja laatu kulkee käsi kädessä.
- Anonyymi
Toimisiko kenties kanootin melana?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 67778
- 113742
- 37706
- 130657
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40599- 67589
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58483Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu142469Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35468- 26465
- 41432
- 68420
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa30408Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0405Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys65388Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks58387- 35383
- 29374
- 23367
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti27364