kestoväri kosmetologilla?

miten kauan väri kestää kulmissa, kun ne värjäyttää kosmetologilla?
3312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pari viikkoa. Sitten alkaa näkyä 'tyvikasvu'
ja värikin haalistuu.
Pelkkä kulmien värjäys ei ole vaikeaa.
Minä käytän RefectoCil kestoväriä ja
saman sarjan hapetetta eli Oxidant 3%.
Näitä saa ihan anttilasta ja muista
tavarataloista. Värejä on musta, pun. ja
tumma ja vaalearuskea.
Lisäksi on hyvä olla pieni astia(joku mikä
on helppo puhdistaa ja mihin väri ei tartu)
mihin sekoitus tulee ja lyhytkarvainen sivellin(mielellään keinokuitu).
Itse käytän viistottua kulmakarvasivellintä
joka on joustamaton.
Pakkauksessa on hyvät ohjeet.

Äänestä

Käyn kampaamossa laittamassa värin ripsiin ja kulmiin. Kuukauden on kampaaja sanonu, että väri kestäisi ja itsekkin kun kattelee niin n.kuukaushan siinä menee ennenkun käyn värjäyttämässä uudestaan.

Äänestä
  • Mulla tosin on jo luonnostaan väriä kulmissa ja ripsissä, nii että en sitten tiedä ihmisistä jotka on tosi vaaleita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulmakarvojen kirjoitti:

miten kauan väri kestää kulmissa, kun ne värjäyttää kosmetologilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu