Olen vähän päälle parikymppinen nainen ja rakastunut viisikymppiseen mieheen, joka myös minuun. Hän on varattu ja perheellinen.
Suuri ikäero ei mielestäni ole mikään este rakkaudelle.
En kysy mitä pitäisi tehdä, koska eipä juuri mitään voi, mutta helpotti tunnustaa. :)
Suuri ikäero ei mielestäni ole mikään este rakkaudelle.
En kysy mitä pitäisi tehdä, koska eipä juuri mitään voi, mutta helpotti tunnustaa. :)
Vastaukset 14
Vanhimmat
sulla on isä komplexi jostakin syystä,ei toi normaalia ole.
ootpa vanhaan äijään rakastunut! ( joo niin sä luulet .
joo ja mä oon 50 vuotias nainen ja mulla on vähän päälle parikymppinen adonis nuori poika ollaan rakastuneita.
miltä kuulostaa?
Pervolta ehkä, mutta minkäs teet.
Noi ikä erot on kuin veteen piirretty viiva.Mutta monta kertaa kylläkin myös oman edun ja identiteetin etsimistä?Meillä minä 10v vanhempi kun mies 47ei siis mikään enää teini-poika,vaan tavat joskus kylläkin kuin kesken kasvuisen pojan nulikan.Ne joskus raivostuttaa,tää mua itteeni monta kertaa mietityttää,kun hän tosiaan rakastaa mua enemmän kun minä häntä,minä järkeilen asioita analyytikkona,hän tuo tunteensa esiin joka päivä,vai onko tämä miehellä oman-edun tavoittelua?On vahvasti myös työelämässä,mut minä yrittäjänä paremmin toimeen tuleva....
kyytiä niin sekin oppii. Sulla on varmaan kokemusta mistä ammentaa.
eli liian nuori kyllä oot,lisäksi vielä äijä on
varattu.
Etsi seuraa vapaista miehistä /- 5v.omasta iästäsi,niin säästyt monilta murheilta.
Huolestuttavampaa on että varattu mies panee sinua himoissaan välittämättä lapsistaan, vaikka vaimon kanssa olisikin suhde jäätynyt jos vuosikymmeniä sitten.
Se on kuuleppas tyttö ihan sitä että on hienoa näin iäkkäämpänä miehenä saada nuoren naisen piparia. Vieläpä jos olet kaunis niin aina kiihottavampaa. Muutamana nuoren kanssa olen ollut "rakastunut". Pelkkää panemista ja nussimista, tietysti kaikkea ihanaa siinä sivussa mutta ne on lähinnä korvausta ja maksua saaduista lihallisista nautinnoista. Se on raaka totuus!
Herää nyt unestasi ja jätä moinen mies. Äläkä ainakaan kuvittele olevasi rakastunut. Jos tykkäät muhinoida ja ottaa siitä maksua(tavalla tahi toisella)olet tavallaan huora. Turha kuvitella että miehen käytös olisi mitenkään pyyteetöntä ja aitoa. Varsinkaan kun hän on varattu!
Häpeän aiempia tekojani ja tunnen surua ja sääliä sinua kohtaan. Mieti nyt hieman mitkä on miehen motiivit jos "rakastuu ja sekoaa" mahdollisesti oman lapsensa ikäiseen nuoreen naiseen. Huhhui.
Mielestäni seksi on ok 50wee miehen ja 20 wee naisen välillä. Ajatuskin on erittäin kiihottava. Eletään hetkessä ja nussitaan rajusti!
Miehellä on varmaan rupsahtanut kalkkuna riesanaan joten olen onnellinen rakastuneiden salarakkaiden puolesta.
Sitten kun olen itse 50 wee niin olisi mukavaa jos 20 wee nainen tulisi ja rakastuisi muhun ja antaisi mun vetää sitä eestä ja takaa.
varattu!
Älähän säre sydäntäsi.
Teidän rakkausfiilikset iänkin takia poikkeavat toisistaan aika lailla.
Sinulla on tulevaisuus. Miehellä menneisyys.
Perhe on nykyisyys.
On asioita joita et ehkä myöhemmässä
vaiheesa pystyisi antamaan itsellesi anteeksi.
Sinulla on myös vara valita vapaan ja ei vapaan välilä.
Maailmassa on monta sopivaa ja rakastettavaa miestä sinua varten.
Olet nyt törmännyt yhteen mutta paree ois katsella
se seuraava. Tämä kaveri pettäisi myös sinua mikäli ei kerkiä kuoleen ennen sitä.
Tulipa mieleeni muutamia asioita sinusta;
- oletko niin lihava, että ikäisesi miehet karttaa seuraasi
- vanhoille miehille käy mikä vaan kunhan on nuori
viis ulkonäöstä, älystä etc. > tosin ei älyköille!
- vai oletko "rakastunut" miehen omaisuuteen, valtaan...
Varo, että ei mies ota avioeroa, ja ehdota että muutetaan nyt sitten yhteen. Vuokrasin yksiön voimme siinä aluksi asua. Merenranta talooni jäi lapset ja vaimo asumaan. Sä tietysti innoissasi keräät kimpsusi ja kampsusi...ja muutat toiveikkaan sinne yksiöön.
Sitten kuluu aikaa. Kysytkin tältä vanhalta mieheltä, "milloin me oikein muutetaan sinne sun merenrantahuvilaan. Vastaukseksi saat ikävä kyllä "ei koskaan" koska nykylain mukaan omaisuus puolittuu. Nyt saat sitten ei niin varakkaan miehen, etkä pääse sinne merenrantahuvilaan asumaan.
Vieläkö 50-vuotias mies näyttää säkenöivältä?
Vai teetkö niin kuin entinen tyttö > keräät kimpsusi ja kampsusi ja sanot "pidä yksiösi" nyt mä lähden ...
Niin teillä nuorilla naisilla häikäisee=rakkaus tuo miehen asema ja varakkuus. Se kun häviää niin rakkaus lentää ns. ikkunasta ulos! Ja mies näyttääkin vanhalta mieheltä aivan kuin katselisit omaa isääsi:-
Mutta kun omaisuus ei lähde yhtään minnekään niin maailman vanhimman ammatin edustajatar pysyy paikalla hoitamassa työtehtäviään.
Sinä ja joku viisikymppinen perheellinen äijä. Sinulla elämä edessä, hänellä se on aika pitkälle jo eletty ja suurelta osin jo takanapäin. Sinulla on oma nuoruutesi vielä edessä, hän on elänyt omansa kun hipit vielä kulkivat kaduilla. Mitä ihmeen yhteistä teillä voisi olla?
Niin ja vinkkinä että naiminen ei tarkoita samaa kuin rakastaminen. Se että levität jalkasi tälle miehelle ei todellakaan tarkoita että hän olisi rakastunut sinuun, pikemminkin on aika todennäköistä että olet hänelle mukavaa itsetunnon pönkitystä ja tiukka nuori pano muttet paljon muuta. Terveet suhteet ovat tasapuolisia, miten kahden täysin erilaisessa elämäntilanteessa olevan ihmisen voisi mitään tasapuolisuutta olla? Herää jo, olo on myöhemmin kahta kauheampi kun tajuat olleesi pelkkä vanhan varatun äijän seksilelu.