Toivon, että joskus tähän loppunajettuun avioliittooni löytyisi onnellinen loppu.Että joskus löytäisin miehen, joka olisi ystävä. Joka halaisi. Johon voisi luottaa, ja jota ei tarvitsisi pelätä. Ei semmoista varmaan tulekaan. Jos sinulla on sellainen, arvosta sitä, vaali sitä, tee kaikkesi sen eteen ja ole kiitollinen siitä, sillä ne on harvassa.
Toivon
5
539
Vastaukset
- sirpakka...
Kyllä minä arvostankin. Todella paljon!!!!
Ennen minulla on ollut "huonoja" miehiä, sellaisia, jotka eivät tajua mikä on parisuhde ja miten siinä eletään.
Mutta nykyään on se Maailman Upein Aviomies, joka puhuu, pussaa, kokkaa, siivoaa, korjaa, halaa, kuuntelee, rakastelee, kantaa lahjoja yms. yms. - mitä...
tilaa...
- Kosma
Onpas kypsää suhtautumista toisen ongelmiin. Vakavia puutteita empatiakyvyssä, tai sitten se puuttuu kokonaan.
- Kosma
Koita Gig jaksaa, elämä on parhaimmillaan todella palkitsevaa.
Kuulostaa, ettei sinua arvostettaisi nykysuhteessa ja koska odotuksesi ovat niin matalalla, pelkään ettet itsekään arvosta itseäsi riittävästi. Olet tärkeä ja itsellesi ikuinen elämänkumppani.
AA-kerholaiset toivovat korkeammalta tasolta kolmea asiaa, joista on minun mielestäni hyötyä lähes missä tahansa elämäntilanteessa:
- tyyneyttä hyväksyä asiat, joita en voi muuttaa
- rohkeutta ja voimaa muuttaa ne, jotka voin
- ... ja viisautta erottaa nämä kaksi toisistaan.
Tyyneyttä, rohkeutta ja viisautta,
t. K - MM:
Ei kuule, kyllä meitä sellaisia miehiö löytyy vaikka millä mitalla. Ehkä vika on siinä että ihastut tietyntyyppisiin miehiin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996053
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963045Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282843Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262105Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774