Yövaatteet, mistä löytää?

viivi..,

Tää nyt ei ihan kuulu tänne, mutta. Olen jo pidemmän aikaa haeskellut vaatekaupoista satiinisia yöhousuja, siis lyhyt lahkeisia(shortsimalli), mutta mistään ei ole oikein löytynyt. Onko tietoa mistä Tampereen seudulla vois tällaiset löytää? Haluaisin ihan tavalliset yksiväriset, ei mitään ylimääräisiä hörhelöitä. Ja siis mieluiten pelkät shortsit, ei yläosaa samalla.

4

1201

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaateosastoa

      Miesten osastolta löytyy paljonkin satiinishortseja. Yöasussa ei varmaankaan häiritse ylimääräinen väljyys ja/tai halkio etumuksessa. Voihan sen halkion ommella kiinnikin kuten itse olen tehnyt. Samalla voi myös muotoilla tuon etumuksen vähän sopivammaksi.

    • löytyy

      Seppälästä löytyy satiiniset yö shortsit. Katselin juuri niitä tänään jouluostoksilla :) Siellä oli sellaset söpöt kukallist ja jotkut punaiset myös.

    • NorthBrook
    • Irma-einari

      H@m:llä taisi olla satiinishortsia. Katselin eilen itselleni satiiniyöpaitaa mutten löytänyt oikeaa kokoa itselleni

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3700
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      3168
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      85
      2625
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2519
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      67
      2475
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      21
      2356
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      136
      2307
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2195
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      38
      1940
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1816
    Aihe