Millä katkasta altuinen hirvee kiire..sitä on piukalla niikuin viulun jousi..et katkeemista vaille..
Antakaa neuvoja!!
Sinisiivetär
6146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
..kun jousi kiristyy liikaa ja katkeaa.-.ei kannta olla sen kiirusihmisen lähellä.. se voi viiltää ja satuttaa...
et tinttaan jotakuta ihan tahtomattanikin..on vain kiire..kun isot juhlat painaa päälle..eikä tahdo ehtiä rauhoittua ollenkaan ja se ulkomaanmatkakin vei osan tärkeestä ajasta..se on väliinsä tällasta..
..stressaa juhlista ja ei ikuna pidä sellasii.. mmä pidän enkä stressaa.. omat juomat pitkälti oma safka.. musa ja muu viihde a´la pervis.. eikä tartte stressata..
tuun sitte takasi..kun kiire hellittää..hyvää perjantai iltaa kaikille ja joulukuun ekaa päivää!!!
kun ei ehdi olemaan huuhaalla
En tahdo siipiäsi katkaista, vaan antaa sinun lentää vapaana ja katsoa lintua, joka lentää vapaana ja syö simeniä käsistäni ja taas lähtee kesynä lentoon! Miten voisin tuon linnun maailmaa ymmärtää tai antaa ohjeita, joita ei ole! No Vesa-Matti Loirin kappale " Varpunen joulu-aamuna"! hmmm