Avioeron kourissa

tuleva ex-vaimo...

Tuossa kaksi viikkoa sitten pienen riidan päätteksi mieheni meni sitten laittamaan eropaperit...eikä ole kuin kolmannet ja hääpäiviä kesällä olisi tulossa vasta kolme heh..heh..Ja nyt mua niin kovin ottaa päähän tuo sen esim. juttelu kavereiden kanssa yms. kun aina pitää mainita että tuleva ex-vaimo, miksi pitää koko ajan asiasta mainita??
Mua ei voisi vähempää kiinnostaa tämä tuleva ero koska tämä meidän kohta 6v yhdessäolo on ollut semmoista vuoristorataa että nyt on kyllä minullakin tullut mitta täyteen tätä liittoa.
Välillä tulee mieleen että olenko tunteeton vai mikä mua riivaa kun ei hetkauta suuntaan tai toiseen vai olenko niin kyllästynyt tähän jatkuvaan kädenvääntöön??

2

1007

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öaokigroöikj

      Sama täällä. Avioeropapereita ei saisi ikinä lähettää kiihtyneessä mielentilassa, koska silloin ei pysty ajattelemaan järkevästi. Elimistö on paniikkitilassa silloin. Suosittelen, että luet Dr. Philin Pelasta parisuhteesi -kirjan. Antaa miehen mennä. Toivotin omalle miehelleni hyvää ja pitkää matkaa omaan itseensä. Sille matkalle minä en voi lähteä mukaan. Hankkikoon jonkinlaisen arvomaailman. Kuka nyt jaksaa elää emotionaalisesti kuolleen miehen kanssa, jolla on luolamiehen moraali.

      • tuleva ex-vaimo...

        Kiitos vastuksestasi. Joo tuo oli hyvä pointti hyvää ja pitkää matkaa itsesti etsiskelyssä, pidän sen kyllä mielessä.Tästä ei ole suunta kuin ylöspäin, kyllä on semmoinen pyöritys ollut tämä liitto!
        Hyvää joulunodotusta Sinulle!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      129
      2646
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      61
      2042
    3. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      134
      1770
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      20
      1649
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      117
      1597
    6. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      138
      1298
    7. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      88
      1054
    8. Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?

      Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka
      Ikävä
      144
      1025
    9. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      48
      972
    10. Yhä pyörit mielessä,

      ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa
      Ikävä
      29
      917
    Aihe