Tervetuloa soittamaan iloisiin viuluryhmiimme! Joukostamme jokaiselle innokkaalle löytyy oma ryhmä! Ryhmiä löytyy aivan aloittelijoista kokeneisiin ja 3- vuotiaista 70- vuotiaisiin!
Alustavat ryhmät:
-lasten viulukerho
-aikuisten alkeet
-aikuisten jatko-/keskiryhmä (peruskurssi 1-3)
-aikuisten kokeneiden ryhmä (peruskurssi 3- C- kurssi)
Ryhmät muokataan soittajien mukaan. Soittajilla ei tarvitse olla yksityisopettajaa ryhmän lisäksi. Voin antaa pariopetusta, pienryhmäopetusta, tukiopetusta tai yksityistunteja tarvitseville ja halukkaille.
Soittotaso ja ikä määrää ryhmät. Lapsillä leikkimetodilla ja aikuisille huisin hauskasti, mutta asiaan ammatillisesti pureutuen. Kaikki voivat oppia soittamaan, joten myös te, jotka luulette olevanne epämusikaalisia, tulkaa mukaan musisoimaan, ja yllättykää!
Soittohetket 13.1.2007 lähtien lauantaisin 10-16 (aika riippuen ryhmästä) Malminkartanon juna-aseman tuntumassa (50m), myös bussit 45, 39 ja 539 Vihdin tien maalaisbussit. Paikkana toimintakeskus Jenny.
Ryhmän kanssa soittajaisia ja muita esiintymisiä eri paikoissa (koulut, vanhustentalot, kirkot jne..) ja muiden kokoonpanojen kanssa yhteistyönä, kun materiaalia saadaan kasaan!
Maksu yhdestä ryhmästä ja muissa ryhmissä voi käydä ilmaiseksi:
-30min/5e,
-60min/10e,
-90min/15e.
Opettaja Sibelius-Akatemialainen juuri valmistuva maisteri, joka pedagogisesti ja solistisesti voimakkaasti suuntautunut ja kouluttautunut alallaan.
Yhteydenotot ja ilmoittautumiset sähköpostitse tai puhelimitse!
tervetuloa!
[email protected]/ 044 5934 930
Viulunsoiton opetusta ammattitaidolla
MinjArt
0
147
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648