ympäristöterapeutti Bergeniin

Ympäristöterapeutti??????Vapaasti käännettynä tulee tommoinen ammatti,mitähän sekin tekee?
Mutta työpaikka olisi, soita siis 47 55 12 44 48
Frank Atle Olsen.Palkkaa lupaavat vuodessa
270,000-308,000 nokkia.
3751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Missä ton työpaikan ilmoitus on nähtävissä?? Olen kiinnostunut.

Äänestä
  • Kirjastossa selailin lehtiä ja jossain lehdessä
    se oli.Mutta en kuolemaksenikaan muista missä lehdessä,sori vaan.

    Äänestä

Miljøterapeut eli vapaasti tosiaan "ympäristöterapeutti". Itse toimin täällä norjassa siinä ammatissa. Suomeksi ammatin vastaavuus on amk-pohjainen yhteisöpedagogi. Se tarkoittaa että sinulla on oltava väh. kolmivuotinen sosiaali/korkeakoulutason tutkinto voidaksesi toimia tässä työssä. Työ on joko vanhusten, vammaisten tai nuorten parissa tapahtuvaa työtä, joka painottaa sosiaaliseen ja yhtisössä tapahtuvaan toimintaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tommerman kirjoitti:

Ympäristöterapeutti??????Vapaasti käännettynä tulee tommoinen ammatti,mitähän sekin tekee?
Mutta työpaikka olisi, soita siis 47 55 12 44 48
Frank Atle Olsen.Palkkaa lupaavat vuodessa
270,000-308,000 nokkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu