Suuri ongelma

jepe.

Ikää on jo yli 40 ja jotenkin samanikäisistä naisista ei vain enää näy löytyvän sellaista kipinää johon innostuisin. Toisaalta nuorempienkaan perässä ei oikein tunnu sopivalta juoksennella.
Miten kummassa tämän ratkaisisi?

6

586

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siis millaista kipinää?

      • jepe.

        Kun ne ovat jotenkin niin tanttoja. Sellainen psyykkinen energisyys niistä näyttää loppuvan. Ei tietysti kaikista, mutta oma otos on aika kattava.

        Vierastan sellaista apaattisuutta, enkä usko että sellaisen rinnalla elämä olisi mitenkään yksinäisyyttä parempaa.

        Ehkä noiden alempien kommenttien perusteella noita nuorempiakin uskaltaisi katsella, mutta on se jotenkin ikävää jos sitten vain tuomitaan että vaihtoi nuorempaan (exäni kyllä lähti itse, kun en kyennyt enää auttamaan häntä enempää).

        Luulen että monilla on apaattisuuden syynä paino, sillä huomaan sen itsekin kun nyt olen muuteman kilon kevyempi (vaikka en silti koskaan ole ollut mitenkään erityisen painava). Naisilla alkaa nykyisin olla aika paljon massaa. Nättejä nekin ovat, eikä siis se minua haittaa mutta jos samalla menetetään se energisyys, niin silloin ei kiinnosta.


    • MMies

      Jos se on siitä kipinästä kiinni, niin sen perässä sitten tulee se innostus sitten 45- 35- tai 25-vuotiaan naisen muassa tai jostain muusta tahi ei mistään.

    • sisilia2010

      kuulun kolmekymppisten kerhoon enkä kaihda juoksemista ikähaitarissa suuntaan ja toiseen:-)

    • Kolmekymppinen nainen

      Moni kolmekymppinen uusiosinkku on kiinnostunut juuri sinunikäisistäsi -40 , joten katseet nuorempiin.Kolmekymppinen nainen on jo riittävän kypsä sinun ikäisesi miehen rinnalle ja meissä riittää vielä sitä sähinää, jos sinä itse vielä jaksat...

    • Birge

      samaan tahtiin hyvä mies, kyllä sieltä se kipinä löytyy kun vain kävelet avoimin mielin vastaan=)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1343
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      861
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      693
    4. 50
      577
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      12
      493
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      441
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      174
      372
    Aihe