valkosipulihönkä&juhlavieraat

..pidän tässä pikkujoulut..eilen alkoi flunnsapöpöt jyllätä nielussa..keksine että karkoitan ne runsaalla valkosipulinsyönnillä..noo..olo koheni..mutta jäljelle jäi valkosipulihönkä..karkoitanko juhlavieraat sillä vai onko pelkoni liioiteltua?..jkuinka pääseen eroon joidenkin mielestäö niin karmeasta valkosipulihöngästä..??

8

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinisiivetär

      kokemusta on..se haju tulee ihostakin läpi..mut se on konsti, et tarjoat valkosipulipatonkia vieraillekkin tai muuta valkosipulihöystöä..niin eipä kukaan huomaa mitään..

      • ..sitten etten karkota vieraita.. itseäni ei tuo valkosipulihönkä haittaa.. katson jos hieron itseeni hajusteita..kun oon käyny suihkussa jospa sitte hellittäs..


      • Sinisiivetär
        pervokki kirjoitti:

        ..sitten etten karkota vieraita.. itseäni ei tuo valkosipulihönkä haittaa.. katson jos hieron itseeni hajusteita..kun oon käyny suihkussa jospa sitte hellittäs..

        eikä muakaan haittaa se haju yhtään..mut ei siinä muuta kuin hajustetta ilmaan ja hajukynttilöitä palaan..niin kyllä se siitä..


    • Danskuu

      pippaloihinha kuuluu snapsi jo heti ovel vieraalle kätee. No, hei helppo homma maustat keitoksen valkosipulilla ja eikun snapsilaseihin ja niin eespäin, kukaan huomaa sun hajujas, ku iteki haisevat :DD

      • ..paljon keittoo naamariin niin tyytyväisii ovat..


    • Iso-Iita

      heti grogilasit käteen niin ei ne mitään valkosipulin hajuja huomaa..:)

      • ..täytyypä näin tehdä..muttei mulla varaa mielin määerin juottaa niitä..tuokoot omiaki juomii..


    • Viina piru...

      vanha löyhkä, yh' vai flunssa, seli seli!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      590
      2021
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      98
      999
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      957
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      826
    5. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      817
    6. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      749
    7. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      70
      747
    8. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      74
      678
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      553
    Aihe