latasin koneelleni clone cd:n. kuinka nyt saan tehtyä cd:n winmx:stä imuroimistani biiseistä? cd työnnetään polttavaan asemaan, juuri muuta en sitten tiedäkään!
miten toimia?
aloittelija
11794
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Se on aika monipuolinen poltto-ohjelma.
Nero on kyllä ilmainen... mutta se on ihan perberistä. Joo saahan sillä homman tehtyä, se on kait tärkeintä. Jos parempia ohjelmia haluat, niin voin suositella Roxion Easy-CD-Creatoria. Tosin se ei ole ilmainen. (Ainahan voi warettaa ;)
mutta miten siis saan poltettua ne biisit cd:lle? pitää olla kans joku ohjelma erikseen jolla muunnetaan biisit mp3 muotoon, vai? entäs sitten?
Ohjelmien mukana seuraa yleensä jonkinlaiset ohjeet ja internet on täynnä kaikenlaisia oppaita. Ei saa olla niin avuton ettei voi itse hakea.
Kun oot polttavan ostanu, etkö saanu mukana mitään softaa.Kyllä nero aina ton roxion voittaa (itellä vanha softa kylläkin).
Nerolla sä saat ilman mitään erillistä softaa mp3:set audioksi kannattaa hommata nero. Ootko asentanu ite koneellesi mitään ohjelmaa, meinaan vaan et täällä sitä ei varmaan kukaan lähe sulle opettamaan.
tästäkään palstasta paljon apua. ne ohjeet on englanniks ja kun täälläkin varmaan on ihmisiä jotka osaa niin miksei voi niitä ohjeita laittaa? en viittis alkaa suomentaan sanakirjojen kans.
imuroin netistä tuon clone cd:n kun se oli ilmainen. kaikki muut maksaa eikä mulla oo rahaa. pitääkö siis ostaa joku kallis ohjelma että saa ne biisit cd:lle?
No mikset imuroinu neroa???
Mun käsittääkseni et saa clonella kopioitua yhtään yksittäistä biisiä cd:lle kun tämä clone cd on paremminkin tehty puhtaasti cd / cd kopiointiin.
Toiseksi se ei ole ilmainen... saat polttaa muutaman cd:n "ilmaiseksi" ja sen jälkeen tarvii rekisteröidä, joka taas maksaa. Pystyy toki warettaan jos haluaa!
Kolmanneksi jos tietosi ja taitosi polttamisesta ovat todella tätä tasoa, niin unohda koko juttu ja pyydä jotain osaavaa kaveriasi näyttämään. Kokonaisen ohjelman käytön neuvominen täällä on täysi mahdottomuus!
niin, ehkä on viisainta kysyä joltain...tosin mun kaverit tuntuvat olevan yhtä tyhmiä kuin minäkin tämän asian suhteen, mutta jospa jonkun kaverin tutun serkun kautta apua löytyisi...mutta voisitteko kertoa mitä tuo "warettaminen" tarkoittaa?????
se jotain sellaista, että hankit netistä ohjelman rekisteröimiseen tarvittavan salasana setin käyttäjänimineen = laitonta = warettamista!