en nähnyt eilisiltaista ohjelmaa alusta alkaen, mutta se mitä näin, oli tyhjänpäiväistä höpinää. Kritisoitiinko siinä KTL:aa, kritisoitiinko siinä hiilaripitoisia ruokavalioita?
Jos syöt enemmän kuin liikut niin lihot -tyyppistä löpinää vaan. Näitä on nähty ennenkin!
Ei sitä varmaan kukaan katsonutkaan, on sen verran huono ohjelmapaikka. Pettymyksen pettymys!
voimala oli
16
1065
Vastaukset
- kertoi laihtuneensa
50 kg yhdeksässä kuukaudessa "vain vähentämällä syödyn ruuan määrää 1/3:een aikaisemmasta".
Mitään ihmedieettejä tai muuta kikkailua ruokavalion kanssa ei SvenPahajoki ollut tarvinnut laihdutuksen aikana.- <Tero>
Laihtumisen todellinen syy oli tietenkin se, että hiilarien määrä tippui 1/3:aan. Eli selvä VHH-dieetti. ;-)
- swinger
Katsoin tuon ohjelman. Ihan asiaa siinä puhuttiin ainakin siitä, että ihminen on itse vastuussa omasta terveydestään ja hyvinvoinnistaan. Myös liikunnan merkitystä painotettiin asiallisesti(paitsi se lihanvin nainen joka tod.näk ei harrasta sitä). Mitään KTL-dissausta tai VHH-hehkutusta ei onneksi tullut, olisi mennyt uskottavuus ainakin siltä "ravintokaraokea" mainostavalta herralta. Tiukilla oli, etten revennyt kun se oli kyykyssä sormiensa päällä ja silminnähden äijä oli aivan tolkuttoman jännittyneen oloinen. Ihan asiaa kaikin puolin.
- Huhuu!!!
Missä on Herra Ravnskovista tehdyt jutut? En nähnyt kuin FST:n uutisissa loppupuolella jonkin haastattelun, mutta mitään en kotimaisilla kanavilla. Kuihtuiko vuoden merkittävin vierailu nyt tällaiseksi? Kai sentään Hesarissa jotakin on? En ole lukenut vielä päivän lehtiä.
- vonkis
Mikä hittoa teitä vaivaa kun ei kelpaa kuin Heikkilä.
Ootte oikeesti omituista sakkia.
Vaikka olisi laihtunut kuinka paljon teille ei kelpaa kuin Heikkilän läski.
Kaikki on teitin mielestä tyhjänpäiväistä hölinää,
Kyllä terveydenhuolto kuuluu yhteiskunnalle ja laihdutus on sitä, eikä millekkään yhteisölle joka hyötyvät rahallisesti niin Heikkilät kuin painonvartijat ja keventäjät. Kyllä sitä vaan joku katsoi monta hoikkaa ja tervellisen elämän omaavaa ystävääni.
Olette pettymyksiä itse jatkuvine laihdutuskuureinenne. Kyllä liikkuminen on hyödyllistä et mahda minkään.
Eikä teille riitä todisteeksi mikään muu kuin Heikkilän runot.
Kyllä me kaikki jo tiedetään mitä pitää syödä ja teitäkin on nähty ennenkin jotka vihaavat liikuntaa kun ei taida nivelet enää kestää.
Pikkuhiljaa.
Ei kannata ottaa elämää niin tosissaan.- Kiril
"Kyllä me kaikki jo tiedetään mitä pitää syödä"
Maailman neljänneksi lihavin kansa ja Euroopan mestaruuspronssi. - hk_
> Mikä hittoa teitä vaivaa kun ei kelpaa kuin Heikkilä ... teille ei kelpaa kuin Heikkilän läski ... niin Heikkilät kuin ... mikään muu kuin Heikkilän runot ...
On sangen huvittavaa, että olet tässä ketjussa ainoa, joka mainitsee herra H:n :)
Oli varmaan suuri yllätys, että vhh-palstalla aihetta katsotaan vhh:n näkökulmasta. Mediatekniikka-palstalla saatettaisiin kritisoida ohjelman valaistusta ja kameratyöskentelyä.
Yhden erinomaisen virkkeen löysin tekstistäsi:
> Ei kannata ottaa elämää niin tosissaan. - ritu
hk_ kirjoitti:
> Mikä hittoa teitä vaivaa kun ei kelpaa kuin Heikkilä ... teille ei kelpaa kuin Heikkilän läski ... niin Heikkilät kuin ... mikään muu kuin Heikkilän runot ...
On sangen huvittavaa, että olet tässä ketjussa ainoa, joka mainitsee herra H:n :)
Oli varmaan suuri yllätys, että vhh-palstalla aihetta katsotaan vhh:n näkökulmasta. Mediatekniikka-palstalla saatettaisiin kritisoida ohjelman valaistusta ja kameratyöskentelyä.
Yhden erinomaisen virkkeen löysin tekstistäsi:
> Ei kannata ottaa elämää niin tosissaan.Onko H... sitten kirosana kun sitä ei saa käyttää.
Eikö Kiril ole koskaan käyttänyt kyseistä sanaa.
Tietysti sitä voi arvostelu mielessä käyttää ja täytyy meidän vhhlaistenkin kestää kritiikkiä. - hk_
ritu kirjoitti:
Onko H... sitten kirosana kun sitä ei saa käyttää.
Eikö Kiril ole koskaan käyttänyt kyseistä sanaa.
Tietysti sitä voi arvostelu mielessä käyttää ja täytyy meidän vhhlaistenkin kestää kritiikkiä.> Onko H... sitten kirosana kun sitä ei saa käyttää.
Ei ole kirosana. Huvituin vain kirjoittajan hermostumisesta Heikkilästä jankuttamiseen ketjussa, jossa kukaan ei ollut kyseistä henkilöä maininnut.
> Eikö Kiril ole koskaan käyttänyt kyseistä sanaa.
Tietysti, jatkuvasti. Muut vhh-mieliset eivät täällä paljon Heikkilästä puhukaan - ainakin itselleni asia on olennaisempi kuin yksittäinen siitä puhuva henkilö. Kirilkään ei tosin ollut kirjoittanut tähän ketjuun ennen Heikkilä-mainintaa :) - heikkiläkin
hk_ kirjoitti:
> Onko H... sitten kirosana kun sitä ei saa käyttää.
Ei ole kirosana. Huvituin vain kirjoittajan hermostumisesta Heikkilästä jankuttamiseen ketjussa, jossa kukaan ei ollut kyseistä henkilöä maininnut.
> Eikö Kiril ole koskaan käyttänyt kyseistä sanaa.
Tietysti, jatkuvasti. Muut vhh-mieliset eivät täällä paljon Heikkilästä puhukaan - ainakin itselleni asia on olennaisempi kuin yksittäinen siitä puhuva henkilö. Kirilkään ei tosin ollut kirjoittanut tähän ketjuun ennen Heikkilä-mainintaa :)Ihan oikeesti vaikka en onneksi kuulu tähän gurusukuun.
Kyllä voi ihmiset olla naiveja että kun sano mitä tahansa niin lopputulos sama.
Kun ei voi teidän kanssa ollaan mitenkään eri mieltä niin ompa imbesilli.
Ja kun oikein ei Kiril ollu mitään sanonut eikä se kun se. Tulkaa kaikilta kanavilta nauramaan näille ruoka jehoville.
Aikuiset miehet miksei naisetkin jauhavat pitkin päivää ihan aitoa skeidaa hyvästä asiasta.
Olettekohan menneet jo liian pitkälle noissa tiedoissanne. Joku kysyi kuten minäkin saatteko ihan rahaa joltain taholta. Tai ilmasta lihaa. - metsästysaika
heikkiläkin kirjoitti:
Ihan oikeesti vaikka en onneksi kuulu tähän gurusukuun.
Kyllä voi ihmiset olla naiveja että kun sano mitä tahansa niin lopputulos sama.
Kun ei voi teidän kanssa ollaan mitenkään eri mieltä niin ompa imbesilli.
Ja kun oikein ei Kiril ollu mitään sanonut eikä se kun se. Tulkaa kaikilta kanavilta nauramaan näille ruoka jehoville.
Aikuiset miehet miksei naisetkin jauhavat pitkin päivää ihan aitoa skeidaa hyvästä asiasta.
Olettekohan menneet jo liian pitkälle noissa tiedoissanne. Joku kysyi kuten minäkin saatteko ihan rahaa joltain taholta. Tai ilmasta lihaa.ei saa ilmasta lihaa kun ei ole metsästysaika, palataan asiaan ensi elokuussa kun sorsanmetsästys alkaa. silloin saa taas ilmasta lihaa. tai vedestä, jos sorsa sattuu uimasillaan olemaan. sitä odotellessa, otetaan sitä lihaa ihan maasta, tai oikeastaan ... kaupasta.
- ritu
metsästysaika kirjoitti:
ei saa ilmasta lihaa kun ei ole metsästysaika, palataan asiaan ensi elokuussa kun sorsanmetsästys alkaa. silloin saa taas ilmasta lihaa. tai vedestä, jos sorsa sattuu uimasillaan olemaan. sitä odotellessa, otetaan sitä lihaa ihan maasta, tai oikeastaan ... kaupasta.
Ei kai metsästäkään sitä ilmaista lihaa saa. Maksaa ne pyssyt ja luvatkin.
Tieltä voi joskus löytää jos ilkeää syödä jonkun runnoman eläimen.
Kaupasta sitä minäkin haen vaikka tekisi mieli jo siirtyä luomulihaan mutta kun en tiedä missä on sellaisia paikkoja mistä voisin ostaa asun etelärannikolla. Voisko joku vihjata turku-porvoo väli kävisi. - ole kuuri
no siinähän se jo tulikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399126Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737846Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605503William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542316Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62076Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821717Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191659Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921396Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4391332Stefusika räkättää
kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä801199