Paljon puhutaan suomalaisten miesten (ja naisten) dokaamisesta, mutta ihan oikeasti miehet. Älkää juoko niin paljon! Todella mukavastakin hepusta tulee aivan kamala jankkaaja, kun on liikaa ottanut ja siihen menee mahikset heti, ainakin mun suhteen. Sitten ihmetellään missä ne tavalliset, kunnolliset naiset ovat ja miksi eivät huoli.
Mä niin toivoisin löytäväni elämäni miehen, enkä ole itsekään mikään absolutisti, mutta täytyisihän sitä osata ottaa drinkkiä kohtuudella... Teette vain itsestänne pellen ja menetätte kenties hyvätkin saumat viinan takia. Onko se sen arvoista?
Ettehän te kaikki tietenkään ole tuollaisia, mutta viikonloppuna jouduin pettymään raskaasti poikaystäväni (nyt jo siis ex) kännitörttöilyjen takia, ei ollut ensimmäinen kerta, mutta tällä kertaa viimeinen.
Mä niin toivoisin löytäväni elämäni miehen, enkä ole itsekään mikään absolutisti, mutta täytyisihän sitä osata ottaa drinkkiä kohtuudella... Teette vain itsestänne pellen ja menetätte kenties hyvätkin saumat viinan takia. Onko se sen arvoista?
Ettehän te kaikki tietenkään ole tuollaisia, mutta viikonloppuna jouduin pettymään raskaasti poikaystäväni (nyt jo siis ex) kännitörttöilyjen takia, ei ollut ensimmäinen kerta, mutta tällä kertaa viimeinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
meni tolla kommenttilla just mahikset mun suhteen, elämä on.
toisaalta ne jotka ei ryyppää ei kelpaa joten...
Eläkää, käyttäytykää ja toimikaa kaikki kuten Neiti etsivä haluaa teidän elävän, käyttäytyvän ja toimivan, niin joillakin teistä saattaa vielä joskus olla mahikset häneen! Jippii.
:-) Vittuun tollaset itserittoiset pikkulutkat, jos arvon neiti-etsivä haluaa palan meikäläistä niin saa anella sitä polvillaan muna suussa.
Pistää hymyilyttämään ajatuskin tuosta tilanteesta...
Mä muistan sun kuvan ja en todellakaan edes huolisi moista vanhaa pultsaria! Vittuun tuollaiset itseriittoiset ennen aikojaan viinan takia elähtäneet äijän retaleet :-)
pahus, et sä sentään niin itseriittoinen oo etteikö sulle ois voinu antaa kännissä suihin. No aina ei voi voittaa, yleensä ei edes joka toinen kerta :-(
Hyvä mies vaikka itse kehunkin. Lärvit kuitenkin vedän toisinaan ja jutut ei silloin sovi selville.
Raivoraittiita löytyy lahkoista. Niillä on sitten omat puutteensa.
Aina raittiina olen ja uskonnot pitäisi kiireesti kieltää (pelkkää riesaa kaikille).
Oon miettiny ihan samaa.
Jos mies dokaa vaikka pe ja la niin eipä se sitten paljon muuta jaksa sinä viikonloppuna ja seksiäkin saa aikaisintaan tiistaina.
Minäkään en lämpene känniörveltäjälle.
Heh, Yrmiöllä on suuret luulot itsestään.
Eiköhän nainen kuin nainen ole onnellinen kun välttyy Yrmiön känniseltä kullilta suussaan.
Etkö tiedä että yrmio on kaappihomo, joka taisi tulla muutama päivä sitten sieltä kaapista. Sillä on kuulemma ollut jotain viritelmiä jonkun miehen kanssa.
voi olla.Juu,kannattais sunkin vaihtaa se baari kulttuuri johonkin muuhun järkevämpään tekemiseen.Niin mäkin tein ja heti kyllä ihmisten ajatusmaailma muuttuu ku menee johonkin paikkaan jossa ihmisillä on "munaa" olla selvinpäin!!Suosittelen!Itekkin joskun otan mutta on jo senverran kokemusta/järkeä että tietää missä ne omat"rajat" menee.Eipä ole koskaan tarvinnut muiden huolehtia meikäläistä kotia!
vaihtoehtona olisi skarppi viinakäytäytyminen ja saisi kunnollisen tyttöystävän. tai kunnon dokaus ja ei naista. eipä pahemmin menetä vaikka se kunnollinen nainen jäisi saamatta. ei ole sen arvoista, että dokauskulttuuriaan alkaa mimmin takia muuttelee.