Mörkö sovituskopissa

Loppuuko happi sovituskopissa?
Mitä mieltä erityisesti miehenne ovat vaatteiden sovittamisesta? Onko se todella niin kauheaa? Voisiko vaatteiden löytämisestä tehdä jotenkin helpompaa? Tilaaminen onnistuu, mutta silloinkaan et voi olla varma sopivuudesta!
1393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minä olen itse mörkö sovituskopissa, niin ahistavaa se välillä on. Yleensä kopit ovat pieniä, likaisia ja pölyisiä ja joko liian pimeitä tai sitten valot ovat hirveät kuumentava spotit, jotka saavat ihmisen näyttämäänkin aivan luonnottomalta. Pahipia ovat HM:n kopit! Niihin sopii edellä mainitut kamaluudet.

Vaatteiden ostamsta helpottaisi se, että kopit ovat suuria, ovet (ei verhot!) korkeita ja uteliaat katseet estäviä ja myyjä seisoo kopin vieressä valmiin hakemaan suuremman tai pienemmän koon. Tällaista palvelua ei vaan saa kuin kalliissa putiikeissa, ja sellaisissa ei minulla ole varaa asioida :(

Miestä ei kannat tuoda lähellekään vaatekauppaa, jos meinaa itse sovitella vaatteita!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


henkari kirjoitti:

Loppuuko happi sovituskopissa?
Mitä mieltä erityisesti miehenne ovat vaatteiden sovittamisesta? Onko se todella niin kauheaa? Voisiko vaatteiden löytämisestä tehdä jotenkin helpompaa? Tilaaminen onnistuu, mutta silloinkaan et voi olla varma sopivuudesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu