Muistaakohan joku sellaista kappaletta (ulkomainen) jossa biisin alussa ainakin kuuluin hälytysajoneuvon ääniä.en ole aivan varma mutta oliko että laulajan vaimo oli kuollut onnettomuudessa tai jostain sellaisesta se kertoi..Mutta alussa on jonkun aikaa hälytysääniä ennen kun mies alkaa laulamaan.
Alussa kuuluu hälytysääniä
WiiWii
6354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
olisko tq-bye bye baby
en muista onko hälytysajoneuvoi..
Ei ollu.siitä on muistaakseni tehty musiikkivideo.Olikohan alussa kanssa et äänien mukaan näytettiin jossain tien varressa jotain ambulansseja tai jotain vastaavaa ja oli pimeetä..ei oo ihan mikään tuore vaan olenkohan viimeks sen kuullu joskus -90 luvun loppupuoliskolla.
Vicky Rostin "Kun Chicago kuoli" sisältää sireenien ulvontaa. Alkuperäisversiota en ole kuullut, joten tämä arvaus on hyvin epävarma. Olipahan ainoa, joka tuli mieleen.
musiikkityylistä on kyse?? Rappia???
en ole varma, mutta hoobastank- the reasons
siinä alussa vaimo jää auton alle ja ambulanssit ja poliisien hälytysäänet soi alussa ja jonku ajan kuluttua mies käy laulaaa:)
Se on sellasta popahtavaa..Sellanen millaset on noi nyyhky biisit.Ei ollut se reason biisikään..On vähän vanhempaa kastia.Ja ulkomainen.