Renttu se vaan vetää puoleensa

On se kumma kun se renttu aina viehättää ja mr.kunnollisen vois jättää huoletta kadulle ja jättää vastaamatta sen viesteihin. Mutta kun mr.renttu ehdottaa mitä tahansa ni kyllä kiinnostaa vaikka tietää että palkinnoks saa vitutuksen. Itse tunnen juuri nämä kyseisen tyyppiset tapaukset. Mr.renttu on aivan jumalaisen näköinen, mukava, hauska, ei halua sitoutua ja aivan järkyttävän hyvä sängyssä. Toinen tämä mr.kunnollinen ehdottaa asiallisesti tapaamisia, on kiinnostunut samoista asioista kanssani, ihan ok näköinen, haluaa enemmän kuin vain kaverisuhteen, haluaa sitoutua ja suunnilleen palvoo maata jalkojeni alla, mutta kun se ei sytytä niin ei sytytä. Mikä meissä niin monessa naisessa on että se renttu viehättää enemmän...?
122148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Nii-in... Te naiset ette ole ihan vielä kehityksen sillä asteella, että pystyisitte tutkailemaan syvimpiä tuntojanne. Siksi teitä on niin helppo huijata. Te ette tiedä mitä haluatte. Te luulette haluavanne kunnollisen miehen, mutta oikeasti haluatte rentun. Tätä vain ei enemmistö naisista tahtoisi millään myöntää :)

Äänestä

rentulta niitä geenejä pojillesi joita olet biologiasi kautta ohjelmoitu haluamaan. Tiedät varmaan jollain tasolla itsekin, että pidemmällä tähtäimellä tulet polttamaan näppisi, jos seuraat maksimaalista panetusta, mutta minkäs sitä biologialleen tekee. Tuo "sytytys" ei ole tahdonalaista. Ei sitä kiinnosta sinun onnellisuutesi pidemmällä tähtäimellä yhtään pätkää. Sitä kiinnostaa vain se pysyvätkö lapset elossa ja tuottavatko lapset tehokkaasti lisää jälkeläisiä.
Sitä ohjelmaa sinä tuolla käytöksellä toteutat. Ei siinä sen kummempaa ole.

Äänestä

Tätä asiaa pitäisi kysyä Susanilta.

Äänestä

kumman tulet valitsemaan.
tietysti otat komeamman eli paremman siittäjän.
toista kutsutaan rakastumiseksi ja toista tykästymiseksi.
kyse ei itseasiassa ole sinun valinnasta vaan luonnonvalinnasta.
paras perimä vie aina voiton.

Äänestä
  • noin mene. Maailmassa ei muita kuin renttuja olisikaan, jos se menisi täysin noin. Renttu voi siittää suuremman määrän lapsia, mutta koska hän ei pysy maisemissa pitämässä niistä kunnolla huolta
    nämä lapset pärjävät elämässään huonommin. Ennen vanhaan suorastaan kuolivat pois ennen lisääntymisikää. Suurin osa naisista hakee miehissä eriasioita joista vain yksi on tuo maksimaalisen himottava ulkomuoto. Se millaisen painon tuolle nainen antaa riippukin sitten naisesta ja myös siitä elmäntilanteessa missä hän elää. Rentun etu on niissä naisen himoamissa geeneissä, mutta siinäpä se sitten onkin.
    Ehkäisyn aika kaudella edes rentun siittämien lasten runsaus ei ole taattua....

    Äänestä

  • Tavisvaan kirjoitti:

    noin mene. Maailmassa ei muita kuin renttuja olisikaan, jos se menisi täysin noin. Renttu voi siittää suuremman määrän lapsia, mutta koska hän ei pysy maisemissa pitämässä niistä kunnolla huolta
    nämä lapset pärjävät elämässään huonommin. Ennen vanhaan suorastaan kuolivat pois ennen lisääntymisikää. Suurin osa naisista hakee miehissä eriasioita joista vain yksi on tuo maksimaalisen himottava ulkomuoto. Se millaisen painon tuolle nainen antaa riippukin sitten naisesta ja myös siitä elmäntilanteessa missä hän elää. Rentun etu on niissä naisen himoamissa geeneissä, mutta siinäpä se sitten onkin.
    Ehkäisyn aika kaudella edes rentun siittämien lasten runsaus ei ole taattua....

    Kyllä se näin menee.

    Renttu käy ensin siittämässä. Jättää sitten naisen. YH-sitten ottaa sen tavismiehen elättämään ja turvaamaan rentun jälkikasvun. Siihenhän nämä mukavat, empaattiset, rehdit, avoimet, kiltit, päämääriäomaavat unelmamiehet ovat hyviä. Rentut on hyviä siitosoreja. Ehkäisyn aikakaudella tietysti saattaa tavismieskin saada omaa jälkikasvua, kunhan ensin odottaa sitä naisten bilologisen kellon hälytystä. Panetuksen ja ihastuksen kohdetta ei kuitenkaan pysty järjellä valitsemaan.

    Äänestä

  • Sori vaan, mutta luonnonvalinnassa ei paras perimä vie "voittoa", vaan ympäristöön sopivin perimä. Jos ajatellaan esim. maapallon kohtaamia sukupuuttoihin johtaneita katastrofeja, havaitaan että tietynlaiset eläinlajit (esim. hyvin vähällä hapella toimeentulevat pienet liskot) ovat kyenneet selviytymään parhaiten. Näistä sitten evoluution myötä kehittyivät mm. hirmuliskot, jotka eivät selvinneet seuraavasta jättikatastrofista, ja alkoi taas nisäkkäiden aika. Nykyihminen on esim. erittäin sopeutuvainen nykyolosuhteisiin, mutta äärimmäisen riippuvainen hapesta (aivot tarttee sikana happea). Jos taas tapahtuisi ensinmainitun kaltainen katastrofi (komeetta?), ihmiset saattaisivat kuolla lopullisesti hapen puutteeseen.

    Jos tätä sovelletaan ihmisten yhteisöön, rentut eivät niinkään kanna parhaita geenejä vaikka ne näyttäisivätkin monien naisten kohdalla olevan niitä halutuimpia. Kaikkihan eivät näin ajattele, ja tiedänet sen itsekin. Renttu voi toisaalta omata sellaisia käyttäytymistapoja ja olla oppinut olemaan esim. rennompi ja hallitsevampi tietyissä tilanteissa kuin varautuneempi tavis. Toisaalta jos esim. Thaimaassa paikallinen renttu ja valkoinen hyvätuloinen suomitavis laitetaan vierekkäin, huomaamme suominahjuksen olevankin yllättäen siinä rentun roolissa. Ja suomitavis oppiikin nopeasti käyttäytymään kuin renttu... Kulttuuri ja opitut asiat vaikuttavat taustalla, eivät vain geenit. Vai kuinka moni esim. valitsisi "ihanan seksikkään rentunnäköisen miehen", joka olisi äärimmäisen tylsä ja neuroottinen yksilö? Sivumennen mainiten, eräs saksalainen tavis on siittänyt jo yli kolmesataa lasta eripuolella maailmaa olevien naisten kanssa (kostoksi Saksan valtiolle jostakin). Tämä ei ole renttu, vaan päämäärätietoinen ja suht hyvätuloinen kaveri, joka tietää että Saksan valtio joutuu elättämään ja kouluttamaan nuo siitetyt mukulat. Onko hänellä sitten "parhaat" geenit? Tuskinpa vain.

    Äänestä

kesäiseksi, niin mielesi muuttuu!

Äänestä

..pidän itseäni jonkin verran renttuna mutta ei se siihen vaikuta etten "palvoisi" naista, siis sellaista joka kerralla kolahtaa. Tuo vakiintuminen on kyllä vaikeaa, se on vaan niin paljon helpompaa elellä sinkkuna ja harrastaa satunnaisia tuttavuuksia. Niitä myös riittää kun iso osa naisista näyttää olevan renttujen perään,hiukan tietysti auttaa kun soittaa bändissä rokkia...:)) Luulen että isoimman vaikutuksen naisiin tekee renttu luonteisten kyky ottaa elämä rennosti ja ilman turhia paineita, sitäpaitsi ihminen on paljon onnellisempi eläessään näin, kuin että eläisi työn tai sosiaalisten paineiden alaisena. (Töissähän minä toki mutta ilman paineita). Sänky hommista vielä että ainakin omalla kohdalla se näin on mitä alkuperäinen kirjoitti, kiitosta olen monasti saanut:) Ulkonäkökin on varmaan kohdallaan kun on jopa kehoitettu menemään mr.Finland kisoihin? Mutta silti...tällä hetkellä yksin,tai siis lähden just baariin eli ei kauan tarvii olla mutta se kolahtaja saisi tulla vastaan jo pikku hiljaa.....

Äänestä
  • Sinun kaltaisissasi miehissä vain on sitä jotain ;)

    Itse olen ihastunut yhteen ihanaan vaaleaan, pitkähiuksiseen kitaristiin..On kuin taivaasta karkoitettu enkeli. Ei huku harmaaseen tyhjään ihmismassaan, vaan valovoimaisuudellaan ja karismallaan hukuttaa alleen kaiken muun..Päivät ja yöt hänestä haaveilen ja toivoisin joskus saavani kulkea käsi kädessä hänen rinnallaan ikuisuuteen.

    PS. Ei muuten ole mitään niin seksikästä kuin kitaristin notkeat sormet hyväilemässä kitaran kieliä..Välillä hitaasti ja hellästi vain yltyääkseen taivaalliseen nopeuteen ja kiihkoon..Huoh. Unohduin taas haaveilemaan. Johtuu varmaan eilisestä Negativen keikasta ja heidän jumalaisista kitaristeistaan ;)

    Äänestä

tyttöseni

Äänestä

Nyt sit oikeesti ja kirjaimellisesti eilisen perusteella tajusin että se renttu haluaa musta vaan pelinappulan itselleen. Tästä eteenpäin pidän pääni enkä lähde siihen enempää mukaan. Ei kiinnosta huvikseen hakata päätä seinään...enempää. Monesta kerrasta oppineena: SE ON LOPPU NYT!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyttönen83 kirjoitti:

On se kumma kun se renttu aina viehättää ja mr.kunnollisen vois jättää huoletta kadulle ja jättää vastaamatta sen viesteihin. Mutta kun mr.renttu ehdottaa mitä tahansa ni kyllä kiinnostaa vaikka tietää että palkinnoks saa vitutuksen. Itse tunnen juuri nämä kyseisen tyyppiset tapaukset. Mr.renttu on aivan jumalaisen näköinen, mukava, hauska, ei halua sitoutua ja aivan järkyttävän hyvä sängyssä. Toinen tämä mr.kunnollinen ehdottaa asiallisesti tapaamisia, on kiinnostunut samoista asioista kanssani, ihan ok näköinen, haluaa enemmän kuin vain kaverisuhteen, haluaa sitoutua ja suunnilleen palvoo maata jalkojeni alla, mutta kun se ei sytytä niin ei sytytä. Mikä meissä niin monessa naisessa on että se renttu viehättää enemmän...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu