Kivaa olla töissä?

--------------------------

*huoh*
Alotin muutama pv sitten uudessa työpaikassa ja se tuntuikin aluksi lottovoitolta. Eipä tunnu enään. Nyt huomaan työyhteisössäni ihmisen joka on todella kurja minua kohtaan.

Tämä henkilö, ei puhu minulle tai jos puhuu, niin huutaa. Hän myös mitätöi muiden antamat ohjeet minulle ja tänään jopa tarrasi käteeni ja esti minua tekemästä minulle annettua tehtävää.

Olen yrittänyt olla työympäristössä positiivinen ja omaaloitteinen, mutta toki kyselen paljon kun vasta olen aloittanut. Muuten työkaverit ihan ok, mutta tämä kyseinen henkilö on kammottava.

Mitä voisin tehdä?

3

570

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ohimenevää...

      älä välitä siitä, muutkin kyllä tietää mikä v***upää se on! Ei se kauaa jaksa kun et välitä moisesta.

    • uhu

      Naura ja sano, että puhu kovempaa kun en kuule

    • kssu2514

      kaikki on suhteellista,mutta puhumattomuus on pahasta.Tämä on monissa työpaikoilla sallittu.Varsinkin ,kun on kyseessä työnjohtaja joka sanoo et meiän vuoro on paras.Tämmönen johtaja ei välitä pätkääkää mitkä suhteet on töissä,kunhan työ panos on parasta.tämmöseesä vuorossa ei tarvi varoa varotuksia ,kunhan pidät yllä johtajan unelmaa.Mutta työntekijöiotten välissällä suhteilla ei ole väliä tämmösellä johtajalla.En ole pystynyt puhuu kenenkään kanssa,tahi t.johtajan.Joten olen pelkästään ylpeä et saan olla töissä.Ei pelkoa varotuksista,mutta eipä kukaa puhukaa mitää.mutta ilkeä olla vuorossa 8 tuntia kun karsetaa puhumista ja apua ei saa,muuta kuin kirjallisesti.Maksetaa huonointa palkkaa.jos menet puhuu kohtelusta niin palkka tippuu ja kohtelu.on kiva pönkittää pomon imakoa samalla kun maksaa huonointa palkkaa.ensimmäinen ajatus joka päivä on et laskee milloin pääsee pois.ylitöihin ei ole muuta ideaa,kuin näkee normaaleja ihmisiä.Lasken jo päiviä milloin pääsee eläkkeelle ole 42.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      76
      979
    2. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      724
    3. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      717
    4. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      81
      715
    5. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      42
      691
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      91
      624
    7. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      111
      563
    8. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      42
      539
    9. Pystytkö pitämään

      Taukoa ja eroa ihan hyvillä mielin vai tekeekö tiukkaa
      Ikävä
      41
      498
    10. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      17
      480
    Aihe