Miksi miehet pettävät, jättävät, ja huitelevat huorahtavien naikkosten kanssa? Miksi me fiksut, kauniit ja koulutetut naiset joudumme katsomaan vierestä kun miehet pelehtivät lutkien kanssa? Onko meillä syytä katsoa peiliin?
Miksi miehet aina rakastuvat lutkiin?
epäjukka
151437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
lutkia? Pois se minusta tuollaisiin sekaantuminen :)
Pettämisellä, jättämisellä tai huikentelemisella huorahtavien naikkosten kanssa ei ole mitään tekemistä rakastumisen kanssa.
Luuulen, että sinun tapauksessasi kyse on ilkeämielisestä suhtautumisesta lähimmäisiisi. Niin rumasti nimittelet kanssasisariasikin ja aliarvioit miesten älyä.
Ps. Fiksu, kaunis ja koulutettu nainen löytää aina miehen.
Eivät miehet rakastu lutkiin. Yhtä vähän kuin naiset rakastuvat renttuihin. Tsemppiä.
kauniisti? Tuntomerkkini ovat, koulutettu, kaunis, fiksu ja lutka. Siis ilmeisesti se nainen, joka nauraa kovaan ääneen ja on käytökseltään rempseä. Kenties harrastaa satunnaisesti yhden illan juttuja kun ei ole muutakaan vaihtoehtoa tarjolla.
Älä siinä nainen hyvä vikise! Tee asialle jotain, äläkä ole kateellinen, jos joku mielitiettysi on löytänyt lutkansa. Liity kerhoon ja uskalla olla oma itsesi. Kyllä se sullekin oma renttu vielä jostain löytyy, kun muistat, että naama nyrpeänä muita arvostellen ja ilkeillä ennakkoajatuksilla ei hurmata ketään.
Kaikissa meissä asuu pieni lutka, mutta kuka uskaltaa päästää sen irti!!
Olet kuitenkin joku jokinorsu joka ottaa poskeen mun mieheltä just NYT!!!!
Vaikka naiset ovatkin monitaitoisia, harva pystyy ottamaan poskeen ja vastailemaan netin keskustelupalstoilla samaan aikaan.
Enpä osaa sanoa, mutta pidän itseäni fiksuna, kauniina, koulutettuna JA myös hiukan lutkahtavana;) Ilman miesseuraa ei juuri tarvitse olla. Hihhih.. Mutta asiaan.. nipottamisella et kyllä miestä saa. Ainakaan jäämään. Muijien, joiden mukaan miehesi ovat lähteneet, nimittely lutkiksi vaikuttaa hieman nipottamiselta. Eiköstä vaan.
Se siitä kanssasisaruudesta!
Mistä kanssasisaruudesta...? mistä lähtien naisilla on ollut mitään kunnioitusta toisten naisten miehiä kohtaan tai muutenkaan sellaista solidaarisuutta mitä näkee miesten maailmassa...?
Kirjoituksesi on kuin katunaisen. Totisesti sinulla ainakin on syytä katsoa peiliin. Koulutuskaan ei aina takaa, että ihminen olisi fiksu. Se fiksuus tulee sisältä päin jos on tullakseen. Kauneuskin on katsojan silmissä. omasta mielestäsi ehkä olet kaunotar, mutta aika puolueellinen mielipide, sanoisin. Itse asia kääntyy päälaelleen, jos sen esittää tökeröllä tavalla vailla hienostuneisuutta, vaikka fiksu väität olevasikin.et ole sen fiksumpi kuin kuvaamasi naisetkaan.
Olen sekä KTM että DI. Olen myöskin kaunis. En vain jaksa katsoa kuinka mieheni lankeaa joihinkin amislutkiin. Pitäkää mieheni, pitäkää hyvänänne. Lutkia olette vaikka voissa paistaisi. Sitä paitsi olen parempi kokki kuin te lutkat yhteensä. Osaan jopa lämmittää veden, samaa ei voi sanoa lutkista.
Oletko harkinnut stand-up-koomikon uraa, jos akateemisuudella ei saa munaa?
Galleria Novossa, että tervetuloa vaan :)
Sä haluat ilmeisesti vain provosoida.
Jäikö sulla aivot koulun penkille, samoin kauniit käytös tavat ja fiksuus? Ex'stä huomasin ettei koulutus todellakaan tuo mukanaan fiksuusta ja sydämen sivistystä. Ne näyttävät myös puuttuvan sinulta.
Muiden naisten arvostelu lutkiksi tuntematta naista pelkästään sen perusteella ettei ole KTM ja DI yhdessä on vähän arveluttavaa hommaa, ja moni mies lähtee kyllä jonnekin ihan muualle jos tuollaista alat suustasi päästämään.
Ei koulutus takaa vielä mitään. Taidat olla vähän tärähtänyt päästäsi? Aika pöyristyttävää haukkua toisia vain koulutuksen perusteella. Mitä jos katsoisit peiliin ja miettisit sitten miksei mies pidä sinusta vaan kulkee mielummin "kouluttamattomien lutkien" kanssa. Sieltä vois tulla aika hyvä vastaus sun ongelmaan.
Huh Huh!
Eei ole syytä katsoa peiliin...nim.epäjukka.
Katsos kun miehet valitsee itselleen sellaisen ei huomiota herättävän naisen/vaimon mutta,
oven ulkopuolella pitävät hauskaa niitten lutka -bimbojen kanssa,tajuatko?
Ja sitten miehet menee kotia rentoutumaan ja piereskelemään ja kotona odottaa se sinisilmäinen nainen/vaimo joka tekee miehelle kaiket kun se vaimo/nainen 'Edit'kodinhoitaja tollo ,rakastaaaaa sitä niiiiiiiiii....
( niin se tollo ämmä luulee itse jostakin syystä...