Mulla poistettiin viisuri ja se tulehtui. Sain v-pen mega kuurin 3x/pv/7pv. Nyt menossa 3s päivä ja eilisillasta asti tullut kamala maku suuhun (mätää??). Tarkoittaako se että suu on lähdös paraneen?
(Soitin hammaslääkärille ja se sano et 2vk pidetään rajana et jos viä silloin kipee ni sit viisurin poistokohta revitään auki eli laitetaan uudelleen vuotaan että lähtee parantuun ja tällaista en missään nimessä halua kokea.)
tulehtunut viisurin poistokohta
toivossa on hyvä elää
1
347
Vastaukset
- iuhliö
Muistelen, että minulle sinne tungettiin jotain vanua ja se alkoi maistua muutaman päivän päästä. En usko että pelkästään maku haittaa, sillä jos tulehdus jatkuu, niin sen kyllä tuntee kun on kohtuutoman kipeä (ja sydämenlyönnit voivat tuntua jos on painetta).
Seuraa tilannetta, kyllä sen pitäsi parantua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964784Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133922Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083814Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1122229Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801346- 1321268
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1641260En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5211110- 531105