Nyt olisi tarvetta erittäin kosteuttavalle silmänympärysvoiteelle! Iho on silmien ympäriltä sekä luomilta aivan rutikuiva ja hilseilee. Olen kokeillut vaikka ja mitä, niin apteekin kuin kallimpien sarjojen voiteita ja mikään ei auta! Turvaudun siis teihin!
silmänympärysvoide
rutikuiva
5586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Avonin silmäympärysvoidetta, samassa purkissa on sekä geeli silmäluomille että voide silmänalusille, jos olet kiinnostunut kuulemaan lisää viskaa meilillä [email protected]
kannattaa myös panostaa oikeaoppiseen silmänympärysihon puhdistukseen, eli hellävairaisesti vanulapulla pyyhit jossa silm.ymp. iholle tarkoitettua pesuliuosta,
.oletko jo kokeillut apteekin sarjoista avenen silm.ymp.voidetta? muita vinkkejä en oikein keksi.
Olen kokeillut apteekista useita voiteita mm. juuri tuota Avenea sekä Eucerinia, Favoraa, Rocia ja mitähän muita vielä. Ei apua mistään. Avonin voidetta ehdotettiin tuossa ekassa vastauksessa ja pitänee nyt vielä sitä kokeilla!
Silmien alle on tosi hyviä lappuja esim. Kanebolla (tosi kalliita) ja Pulannalla(edullisia). KOsteuttavat tehokkaasti. Samassa sarjassa on myös geelimäisiä kosteuttajia EYE-voiteita jotka imeytyvät heti eivätkä turvota silmiä yläluomellakaan. Katso netistä.pulanna.fi Olen itse saanut apua.
bepanthen