Sain tänää lahjaksi ipod nano 4b:n ja se tarvitsee tämän Itunes 7. No Ipodin mukana ei tullut tarvittavaa cd:tä vaan se pitäisi hakea netistä joten menin itunesin sivulle ja latasin sen sieltä. Ongelmani: Kun avasin tiedoston että voisin asentaa tämän niin tulee jonkinsortin virhe joka sanoo näin:
C:\Documents and settings/reko/työpöytä/ItunesSetup.exe ei ole kelvollinen Win-32-sovellus.
C:\Documents and settings/reko/työpöytä/ItunesSetup.exe ei ole kelvollinen Win-32-sovellus.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tällaista taistelua se on näiden iPodien ja iTunesien kanssa. Älkää ihmeessä sotkeutuko moisiin leluihin.
Mun kokemukset on seuraavanlaiset:
Taloudessa kolme iPodia ja tähän mennessä ollut yks ongelma viimesen vuoden aikana; Shuffle sekotti lista- ja arvontaasennot kytkimestä -> palautu kun käytti virrat pois.
Näillä kokemuksilla en ole vaihtamassa merkkiä.
Kiitti vaan ^^
Mulla joskus XP herjas tollasia installereiden kohdalla. se .exe tiedosto on saattanu korruptoitua, lataat vaan uusiks ja älä suoraan avaa sitä, vaan tallenna ensin levylle, sit avaat sen resurssienhallinnasta.
Jos sulla on kerta Windows niin onko se 2000 tai xp?
"Windows-vaatimukset:
Windows 2000 Service Pack 4 tai uudempi tai Windows XP "