Katoavatko naiselliset muodot

Aikoinaan langanlaihana ollessa olin kauttaaltaan laiha: Vyötärö erottui selkeästi, peffa timmi ja pieni, rinnat pienet A-kuppi.

Sittemmin niistä ajoista on tullut painoa reilut 20 kg. Toisaalta huono: On ylipainoa. Toisaalta hyvä: On tullut kurveja ja rinnat kasvaneet C-kuppiin (rasvakudosta kun ovat...).

Miten käy nyt laihiksen myötä? Tuleeko minusta taasen "rinnaton"?
7838
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

20 kg on aika tavalla liikaa, ota puolet pois.

Äänestä

Joo, mulla on nyt jo toi pieni rintasuus ongelma oon 186cm pitkä ja painan 141kiloo ja kuppi koko on B... Jääks mulle mitään muuta kun nahkaläpät kun ja jos saan joskus laihdutettuu ylimääräiset pois :(

Oon harkinnut silikonien ottamista mut ei mun kannata enneks saan liika painon pois, ettei joudu sit menee korjaus leikkaukseen... mut sekin on niin pirun kallista,et joutuis ottaa pankista lainaa.. niiku ne sitä mulle myöntäis, kun oon työtön:(

Äänestä

Voi ristus, rinnat kun EIVÄT ole pelkkää rasvakudosta! Nyt biologian kirja käteen ja nopeasti! Rintojen koon pääasiassa määrittelee rintarauhaset ja niiden määrä.

Itse olen kokoa S/M ja kuppikoko 70E.

Äänestä
  • Mä ja mun siskot ollaan myös kokoa S-M ja kuppikoko on 75E/70F. Lihotessa rinnatkin kasvavat suhteessa, mutta hoikkinakin ollessamme isoina pysyvät. Tiedän kyllä monia naisia jotka pitävät itseään hieman pyöreinä, jotta rinnat pysyisivät.

    Äänestä

  • perintötekijöistä kirjoitti:

    Mä ja mun siskot ollaan myös kokoa S-M ja kuppikoko on 75E/70F. Lihotessa rinnatkin kasvavat suhteessa, mutta hoikkinakin ollessamme isoina pysyvät. Tiedän kyllä monia naisia jotka pitävät itseään hieman pyöreinä, jotta rinnat pysyisivät.

    No minä olen ollut 25kg lihavampikin ja eipä tuo kuppi silloin kasvanut, liivikoko suureni vain leveyssuunnassa. Eli siis lihavimmillani kokoni oli 95E.

    Äänestä

Sun kannattaa treenata rintalihaksia kuntosalilla.Se kohottaa ja muokkaa povea.

Äänestä

pyllyä ja rintalihaksia. Samalla reisiä, vatsaa, selkää, käsivarsia, olkapäitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kurvikas kirjoitti:

Aikoinaan langanlaihana ollessa olin kauttaaltaan laiha: Vyötärö erottui selkeästi, peffa timmi ja pieni, rinnat pienet A-kuppi.

Sittemmin niistä ajoista on tullut painoa reilut 20 kg. Toisaalta huono: On ylipainoa. Toisaalta hyvä: On tullut kurveja ja rinnat kasvaneet C-kuppiin (rasvakudosta kun ovat...).

Miten käy nyt laihiksen myötä? Tuleeko minusta taasen "rinnaton"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu