Krissellä oli kyllä hienoin puku ja Anni Sinnemäki oli tyyliikäs.
Linnan juhlat
23
1719
Vastaukset
- tyylikkäin
Yksinkertainen, puhuva.
- birdy88
Taisi vain Lauran puku olla,kun sillätavalla repsotti edestä...muuten hieno ja ylväs kokonaisuus!Hienoa,että halonen ajatteli ekonomisesti järkevästi uusio käyttäessään juhla pukuansa,mutta kävely kyllä sujui vaivanloisesti
puvun uudistuksen jälkeen...ettei vain olisi helmaa kavennettu liiaksi? - `diu
birdy88 kirjoitti:
Taisi vain Lauran puku olla,kun sillätavalla repsotti edestä...muuten hieno ja ylväs kokonaisuus!Hienoa,että halonen ajatteli ekonomisesti järkevästi uusio käyttäessään juhla pukuansa,mutta kävely kyllä sujui vaivanloisesti
puvun uudistuksen jälkeen...ettei vain olisi helmaa kavennettu liiaksi?Joo, tais olla niin, että Malmivaaran puvun etumus oli tehty kun rouva vielä imetti lastaan. Tissit oli nyt aivan liian pienet niille varattuun tilaan. Näytti koomiselta!
Saattaahan Halosella olla joku muukin syy lenkkaamiseen, esim. loukkaantuminen. - tytsyt
Laura Malmivaaran puku oli kyllä tyylikäs muuten, mutta en ymmärtänyt rintojen kohdalla olevia tyhjiä pusseja.
- Katis
Aika monella oli huomattavan avara kaulus!!
Näytti että ryntäät pullahtavat rintavilta naisilta ulos..- Jännitystä iltaan.
Jännitystä hakivat iltaan pullahtavatko tissit ulos vai eivät,mitäs tisseistä kun melinskällä eräänä vuonna pilkisteli koko peppu mekosta koska kangasta oli takana hieman vähän laisesti,lienee silloin unohtuneet pikkaritkin pois koska peppuvaostakin iso osa näkyi.
- värisilmä
Eva Biaudetin puku oli tosi foxy! Ihanan kevyt, ei liian tiukka (niinkuin monilla muilla) ja asusteet just sopivat. Siinä ihminen joka osaa kantaa vaatteensa luontevasti.
- Katis
Kuka on tuo nainen ruskeassa mekossa Vanhasen vieressä? Joku suurlähettiläs?
http://www.yle.fi/linnanjuhlat/2006/galleria/index10_8.html - tyylikkäin!!
eikä Sari Kaasinenkaan ollut paha..miehistä paras oli kyllä Antti Tuisku
muotinäytökseksikö koko juhla on mennyt--- en oikein välittäis--toisaalta on hyvä että vielä on sentään joku paikka jonne saa pukeutua,kun muuten ei ole mitään väliä millään- dsf
En nähnyt Milka Alhrothin pukua eikä ole sattunut silmään mistään nettisivuiltakaan. Eli laittaisiko linkin jos sellaisen tiedät.
- tytsyt
En tiedä mikä on oikein, mutta minusta Tanja Saarela olisi saanut valita hillitymmät korut kun kerran oli kiinnittänyt kunniamerkit rintaansa. Oli vähän sekavan näköistä.
Krisse Salmisen puku oli raikas ja ihana- rintaan
Minulle ei ole oikein auennut mitä suurta yhteiskunnallista hyvää pitää tehdä että saisi arvomerkkejä. Sotaveteraanit ymmärtää mutta ne väärien päätösten tekijätkin niitä saa!!!!!!!
- !!!
Tiia Piili? Minun mielestäni erittäin kaunis ja hyvin istuva puku, paras. Harmittavan vähän kuvia hänestä missään...
- Katis
Mitä mieltä olitte hänen puvustaan?
- birdy88
Toi mielestäni häivähdyksen nuoresta maaritista.
Melko suurehkon rinta varustuksen vuoksi jonkunlainen muu ratkaisu kaula aukon suhteen olisi voinut olla parempi...Hurmasihan hän kuitenkin.
- Leena H
Malmivaaran ja Harkimon kampaukset olivat ihan samanlaiset -tekivät muutoin niin kauniista naisista rumia.
Puvutkin taisivat olla aika samanlaisia ja Laura oli unohtanut rinnat kotia. - --------
Aivan Hollywood glamouria, kuten Satu Taiveahokin. Antti Tuisku ja Ville Valo upean persoonallisia miehiä!
- birdy88
Valon Ville oli kyllä ihan tunnistamaton siis aivan kuin eri mies!Johtuuko tuo iitä,että tällä kertaa hän toi julki vain oman itsensä vapautuneempana?Satu Taiveahon puku oli kyllä glamouria upeasti edustettuna,mutta mitäs mieltä olette siitä ilmi tuodusta mielipiteestä,että linnanjuhla pukuihin pitäisi saada mukaan enemmän seksikkyyttä?
- jiuppe
Jos joku tietää missä olisi esillä kuvat esim. Milka Ahlrothista, tästä fitnesmallista ja Maaritista, kertoisiko tietonsa muillekin.
- birdy88
Miten oletkaan voinut välttyä niiltä?
Kaikki iltapäivä lehdet oli ainakin eilen täynnä
kyseisiä otoksia,joten löytyisiköhän kuvia iltasanomien tai iltalehden sivuilta?Vilkaise.
Itse luin juttuja lehdistä ja samalla tiirailin kuvat.
- Krisse vaan.
Krisse siellä vaan omahyväiseen tapaansa itseään kehui vaikka tyylikäs puku olikin,sopisi käytöstavat opetella linnan juhlia varten.
- katsoin samat bileet
jos ei krissen huumoria ymmärrä niin kannattaa jättää väliin kaikki krisseen liittyvä.
krissen puku oli kaunis, samoin päivi räsäsellä ja eeva-riitta korholalla upeat kokonaisuudet. kaikista kamalin oli laura malmivaara. - nätein oli
katsoin samat bileet kirjoitti:
jos ei krissen huumoria ymmärrä niin kannattaa jättää väliin kaikki krisseen liittyvä.
krissen puku oli kaunis, samoin päivi räsäsellä ja eeva-riitta korholalla upeat kokonaisuudet. kaikista kamalin oli laura malmivaara.nätein puku oli kyllä merikukka forsiuksella ehottomasti, ja tanja ent. karpelallaki oli tyylikäs aika. marja tiuralla oli kans nyt ihan poritiivinen yllätys, koska yleensä ei oo nii kauheen hieno ollu vaikka ihan tyylikäs aina sinänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16912723
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525446Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454750Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392778Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201945Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1101696Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3651634Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1071533Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471