Osa-aikatyö

Mitenkäs on, jos pääsee osa-aikatyöhön ja tulot jäävät alle ansiosidonnaisen päivärahan niin maksaako liitto tämän erotuksen vai pitääkö sitä kiristää kukkaron nyörejä? Kyseessä Sel, mutta työ on toimistoalan työtä joten liiton vaihto on varmaankin edessä.
3383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

muuta et juuri voi ja ehkä opit huomaamaan ettei ay-liitosta paljoakaan apua ole. Vaihto ei kannata, eroaminen sensijaan tuo säästöä pitkän päälle.

Äänestä

Sinulla on mahdollisuus soviteltuun päivärahaan, jonka voit selvittää oman liittosi työttömyyskassan kanssa. Ota yhteyttä sinne.

Äänestä

Olipas siinä erilaiset vastaukset, mutta kiitoksia. Täytyy siis soitella kassaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


His kirjoitti:

Mitenkäs on, jos pääsee osa-aikatyöhön ja tulot jäävät alle ansiosidonnaisen päivärahan niin maksaako liitto tämän erotuksen vai pitääkö sitä kiristää kukkaron nyörejä? Kyseessä Sel, mutta työ on toimistoalan työtä joten liiton vaihto on varmaankin edessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu