Mitä tämä

kertoo

Meillä oli mieheni kanssa jokin aika sitten riitaa,tai oikeammin ei edes riitaa,mutta mies halusi olla yksin ja ei antanut mitään perusteita päätökselleen.No minä lähdin ja olin muualla,sukulaisten luona kaksi päivää.Menin muutaman päivän kuluttua miehen luo keskustelemaan ja yhtä äkkiä mies vaan kysyy,että haluaisinko tulla takaisin? Ei teidä itsekään miksi käski minun poistua asunnosta silloin pari päivää aiemmin.Mutta rakastaako tai välittääkö mieheni minusta kuitenkin,vaikka tuollaisen tempun teki.Jälkikäteen olen kysynyt asiasta ja hän sanoi,että kuvitteli minun tulevan kotiin jo samana iltana,jolloin pyysi minua poistumaan tai sanoi haluavansa olla yksin ja ettei voinut aatella,että olinkin kaksi yötä pois.Halusi kuulema "tuulettua" eli kai miettiä meidän suhdettamme.Olen nimittäin opiskellut vuoden eri paikkakunnalla ja raha-asiat ovat tulleet tunteiden väliin.Nyt kuitenkin pitäisi helpottaa,koksa saan opiskelut loppuun ensi viikolla.

2

594

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täällä

      sama tilanne. Ollaan usein riidelty ja viime riidan aikana sanoin miehelleni että häivy! Hän sitten häipyi ja minä ajattelin että hän tulee piakkoin takaisin. Mutta eipä tullutkaan ihan heti! Sain soitella ja todistella ja vakuutella että rakastan häntä edelleen ja että sanoin suutuspäissäni sellaista. Onneksi hän lopulta ymmärsi ja tuli takaisin kotiin:) En oikeasti tarkoittanut sitä mutta toisaalta oli ihan hyvä miettiä hetki asioita ihan yksin.

    • myöskin

      sama tilanne. Ollaan usein riidelty ja viime riidan aikana sanoin miehelleni että häivy! Hän sitten häipyi ja minä ajattelin että hän tulee piakkoin takaisin. Mutta eipä tullutkaan ihan heti! Sain soitella ja todistella ja vakuutella että rakastan häntä edelleen ja että sanoin suutuspäissäni sellaista. Onneksi hän lopulta ymmärsi ja tuli takaisin kotiin:) En oikeasti tarkoittanut sitä mutta toisaalta oli ihan hyvä miettiä hetki asioita ihan yksin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2501
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2229
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1433
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1423
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1145
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1134
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe