Minulla autossa stereot jossa ei ole usb / line in liitäntää joilla voi saada mp soittimen kuulumaan.
Nyt sitten näin mainoksen Doro Fm-lähettimestä, joka liitetään mp soittimeen ja radio viritetään lähettimen taajuudelle.
Onko palstan lukijoilla kokemuksia toimiiko systeemi, mikä on äänenlaatu ja onko häiriöitä.
Doro FM-lähetin
5
488
Vastaukset
- modulaattori
Lähetin toimii ihan hyvin kun auto on paikallaan tai et ajele pidempiä matkoja. Radioasemia on niin tiheään että joudut koko ajan vaihtamaan lähettimen taajuutta.
Hanki ennemmin FM modulaattori antennijohtoon ja silä saat line in eli kaapeliliitynnän soittimeesi.- mp-3
Kiitos vastauksestasi ! Tuo Fm-lähetin kiinnosti lähinnä helpouden ja hinnan (29e) takia.
Voisitko kertoa paljonko modulaattori maksaa ja miten asennetaan.
Uudet stereotkin saa kyllä nykyään kohtuu hinnalla. Meillä päin ne ei vain kovin pitkään "säily", mutta vanhat saa olla rauhassa ! - modulaattori
mp-3 kirjoitti:
Kiitos vastauksestasi ! Tuo Fm-lähetin kiinnosti lähinnä helpouden ja hinnan (29e) takia.
Voisitko kertoa paljonko modulaattori maksaa ja miten asennetaan.
Uudet stereotkin saa kyllä nykyään kohtuu hinnalla. Meillä päin ne ei vain kovin pitkään "säily", mutta vanhat saa olla rauhassa !Mulla on joku Pioneerin modulaattori. Se on aika tyyris, mutta tarkoitus oli panostaa latuun. Soittimena on iRiver koska en halua tinkiä äänenlaadusta.
Kattattaa googlettaa suomenkielisiltä sivuilta FM-modulaattori yms. ja etsiä kauppaa joka niitä myy. - modulaattori
mp-3 kirjoitti:
Kiitos vastauksestasi ! Tuo Fm-lähetin kiinnosti lähinnä helpouden ja hinnan (29e) takia.
Voisitko kertoa paljonko modulaattori maksaa ja miten asennetaan.
Uudet stereotkin saa kyllä nykyään kohtuu hinnalla. Meillä päin ne ei vain kovin pitkään "säily", mutta vanhat saa olla rauhassa !Mulla on joku Pioneerin modulaattori. Se on aika tyyris (119 €), mutta tarkoitus oli panostaa latuun. Soittimena on iRiver koska en halua tinkiä äänenlaadusta.
Asennus on yksinkertainen, powerit modulaattorille ja antennipiuha modulaattorille. Toinen antennipiuha modulaattorilta auton soittimeen. Sitten vain taajuus auton soittimesta samaksi kuin modulaattorin niin linja on auki.
Kattattaa googlettaa suomenkielisiltä sivuilta FM-modulaattori yms. ja etsiä kauppaa joka niitä myy. - mp-3
modulaattori kirjoitti:
Mulla on joku Pioneerin modulaattori. Se on aika tyyris (119 €), mutta tarkoitus oli panostaa latuun. Soittimena on iRiver koska en halua tinkiä äänenlaadusta.
Asennus on yksinkertainen, powerit modulaattorille ja antennipiuha modulaattorille. Toinen antennipiuha modulaattorilta auton soittimeen. Sitten vain taajuus auton soittimesta samaksi kuin modulaattorin niin linja on auki.
Kattattaa googlettaa suomenkielisiltä sivuilta FM-modulaattori yms. ja etsiä kauppaa joka niitä myy.Kiitokset neuvoista, modulaattori otetaan hankintalistalle.
Mp-3 soittimena on mullakin iRiver !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa1843089SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän681948Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,3091926Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava1081891Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --251711Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.301570Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard11565Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue291402Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?1181273Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411142