ämmät olevan pahimpia kiusaajia, ainakin jos työpaikalle tulee paljon nuorempi työntekijä. Naisilla on ihme tapa puhua selän takana pahaa aina siitä ketä ei ole paikalla. Edessäpäin ollaan mitä parhaimpia työkavereita, eikä päinnaamaa uskalleta sanoa mitään. Jos yrität selvittää asioita puhumalla, alkaa kaamea huuto ja meteli. Eipä siinä voi keskustella asiallisesti. Luullaan, ettei niitä virnuiluja ja v..tuiluja huomata kahvipöydässä. Koittaisipa pian se päivä, kun meiltäkin pahimmat kaksnaamaset lähtee eläkkeelle..
Tuntuu
vanhat
3534
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Naiset ovat perinteisesti työpaikkakiusaamisessa taitavia. On olemassa sosiaalinen maailma, jossa naruista voi vedellä ollen itse näkymätömissä.
Suomen työministeriö on yksi pahimpia kiusaamisen paikkoja, jossa ihmistä saa vammauttaa, rääkätä hengettömäksi jne. jos vain huvittaa. Ministeriön vastuuhenkilöille toiminta lienee hauskaa huvia harmaaseen arkeen. Jos henkilö on ministeriössä ns. huonossa huudossa saattaa henkilöä vihaava pyrkiä jopa fyysisesti vanhingoittamaan tätä. Työministeriö tarvitsisi vakavasti tutkimuksen sen virkamiesten toiminnasta tyvestä latvaan viimeisen 20 vuoden ajalta, koska kansainväliset ihmisoikeussopimukset ovat koskeneet Suomea koko ajan ja ihmisille on saanut silti tehdä kuin taitaa. Jos kansalaiset luulevat että vikamiehet lakia noudattaa, he erehtyvät.
salettiin tosi.
Ei kiusaaminen ole kiinni sukuopuolesta. Ukot ovat vähintään yhtä pahoja kiusaajia.
Raha ja valta se näyttelee pääosaa näissä kiusaamistapauksissa kun siihen lisätään työpaikalla vellova epäoikeudenmukaisuus ja perättömien juorujen levittäminen.