Montako vuotta ?

Täytyy kouluttautua paskanvääntäjäksi ?

Eli syödä ja sitten meenä pöntölle vääntämään kakkapökäleitä ?

Haluaisis tietää ? Olen nyt 2-vuotta vanha, ainakin sen tasolla.
1181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei siihen suomalainen kelpaa. Työminesteriö on nyt todella vihainen, kun 750 kpl pakolaiskiintiötä ei tänä vuonna saada täyteen.

Ilmeisesti työministeriö kuvittelee saavansa näistä kielitaidottamista suomalaisen työläisen korvikkeen. Jälkeläiset saattavat oppiakin suomenkielen jalon taidon.

Kouluttautuvat sitten täällä Suomessa esim. akateemiseksi tai diplomi-insinööreiksi ja mihinkään sitoutamattomina haistattavat suomelle paskat ja ponkaisevat maailmalle tiliä tekemään. Suomen valtio sitten maksaa tämän lystin ilomielin.

Kyllä suomalainen työmies on aivan omaa luokkaansa verrattuna noihin ruskettuneisiin versiohin. Yksikin suomalainen mies on Cp-vammainen ja pyörätuolissa. Aivot kuitenkin sekä kädet toimii vaikka jalat ei.

No hän kouluttautui hiljattain linja-autonkuljettajaksi ja työnantaja tuli vastaan ja asennutti linja-autoon käsihallintalaitteet. Näin tämäkin mies tienaa ihan itse leipänsä normaalissa palkkatyössä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joogamaisteri kirjoitti:

Täytyy kouluttautua paskanvääntäjäksi ?

Eli syödä ja sitten meenä pöntölle vääntämään kakkapökäleitä ?

Haluaisis tietää ? Olen nyt 2-vuotta vanha, ainakin sen tasolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu