paljonko mitäkin

Jos ihannepaino 65 ja lähtis 85, niin paljonko mitäkin? Sen olen käsittänyt, että esim proteiineja n.1,5g/ihanne, mutta muu onkin heparaa.
1280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos et tykkää laskea, kuten en minäkään, niin hiilarit minimissä (matalahiilihydraattisista kasviksista, pähkinöistä ja hedelmistä monipuolisesti ja ehkä vähän laktoosia maitotuotteista) ja rasvaa niin paljon että tulet kylläiseksi, 2-3 ateriaa päivässä pitäisi riittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Jos ihannepaino 65 ja lähtis 85, niin paljonko mitäkin? Sen olen käsittänyt, että esim proteiineja n.1,5g/ihanne, mutta muu onkin heparaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu