salaisuuteni

ehkä minut jätetään

Olen tutustunut erääseen mieheen. Käymme toistemme luona kyläilemässä usein ja kävelemme iltaisin käsi kädessä... romanttista.
Suutelemme ja hyväilemme toisiamme mutta pidemmälle emme ole toistaiseksi menneet olen sen aina pysäyttänyt. Ja mies on sanonut se sitten sen aika. Voi miten tulen palavasti haluankaan häntä mieleni tekisi repiä vaatteet hänen yltään.
Mutta minulla sukuelinherpes. Tiedän että kondomi suojaa. Miten kerron sen hänelle?? Käytän siihen estolääkitystä ettei rakkuloita tule.

6

711

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta hei...

      Kondomi EI suojaa herpekseltä.

      • mistä tietää

        Tiedän että kondomi ei suojaa jos on rakkuloita yltympäriinsä. Lääkäri on sanonut minulle että kyllä se suojaa mutta suuseksiä en saa harrastaa.
        EN MENE PIDEMMÄLLE ENNENKUIN OLEN KERTONUT, MUTTA MILLÄ TAVALLA? Kannan vastuuni tästä asiasta.


    • Hirveän vaikea keksi sellaista lausetta, jolla voisit kertoa sairastavasi sukupuolitautia ja toinen ottaisi sen vastaan kuin ilouutisen.

      Parasta olisi kuitenkin kertoa, ennen kuin alat kokeileemaan kestääkö kumi, tarttuuko se kuitenkin kumin kanssa.

      Keksinpäs....voisihan se olla ilouutinenkin. Siinä tapauksessa, että teillä on valmiiksi samat taudit niin ei tarvitsi kortsujen kanssa värkätä :)

    • HIV...

      voitte sitte alkaa oikein elvistelemään kummalla on pahemmmat taudit :=)

    • surullista

      kondyvirus ilman näkyviä oireita... Ainoastaan minua uhkaava syöpävaara...
      Uskomattoman ihana mies elämässäni... Pakko kertoa, olen ihan varma että se on sitten siinä :((
      :(

      • yyyyy

        Kondy ei aiheuta yleensä mitään oireita- 80% ihmisistä on se. Ei mikään loppu siis.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      180
      13558
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5483
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4930
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3709
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2853
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2042
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      120
      1791
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      372
      1697
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1525
    Aihe