Olen tutustunut erääseen mieheen. Käymme toistemme luona kyläilemässä usein ja kävelemme iltaisin käsi kädessä... romanttista.
Suutelemme ja hyväilemme toisiamme mutta pidemmälle emme ole toistaiseksi menneet olen sen aina pysäyttänyt. Ja mies on sanonut se sitten sen aika. Voi miten tulen palavasti haluankaan häntä mieleni tekisi repiä vaatteet hänen yltään.
Mutta minulla sukuelinherpes. Tiedän että kondomi suojaa. Miten kerron sen hänelle?? Käytän siihen estolääkitystä ettei rakkuloita tule.
salaisuuteni
6
715
Vastaukset
- mutta hei...
Kondomi EI suojaa herpekseltä.
- mistä tietää
Tiedän että kondomi ei suojaa jos on rakkuloita yltympäriinsä. Lääkäri on sanonut minulle että kyllä se suojaa mutta suuseksiä en saa harrastaa.
EN MENE PIDEMMÄLLE ENNENKUIN OLEN KERTONUT, MUTTA MILLÄ TAVALLA? Kannan vastuuni tästä asiasta.
Hirveän vaikea keksi sellaista lausetta, jolla voisit kertoa sairastavasi sukupuolitautia ja toinen ottaisi sen vastaan kuin ilouutisen.
Parasta olisi kuitenkin kertoa, ennen kuin alat kokeileemaan kestääkö kumi, tarttuuko se kuitenkin kumin kanssa.
Keksinpäs....voisihan se olla ilouutinenkin. Siinä tapauksessa, että teillä on valmiiksi samat taudit niin ei tarvitsi kortsujen kanssa värkätä :)- HIV...
voitte sitte alkaa oikein elvistelemään kummalla on pahemmmat taudit :=)
- surullista
kondyvirus ilman näkyviä oireita... Ainoastaan minua uhkaava syöpävaara...
Uskomattoman ihana mies elämässäni... Pakko kertoa, olen ihan varma että se on sitten siinä :((
:(- yyyyy
Kondy ei aiheuta yleensä mitään oireita- 80% ihmisistä on se. Ei mikään loppu siis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al962325Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/221814Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1241582Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden161270- 811212
- 1271159
Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka135899Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29807Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su80806"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!43743