Ennen joulupukin tuloa

Shamu

Moips!Viime viikon keskustelu on vielä melko ylhäällä mutta ajattelin että uusi viikko=uusi keskustelu...
Tulokset

Aloituspaino:127,1kg (31.7.2006)
Paino tänään:119,6kg
Viikkomuutos:-0,4kg
Kok.pudotus:-7,5kg

Eli nyt on paino alle 120 kg:n,JEEE!!!!Ihan ok viikko,ei mitään erikoista suuntaan tai toiseen.
Mulla oli tavoitteena kun tähän ryhmään liityin painaa 18.12 115 kg,siihen en pysty mutta ensi viikolla käyn vielä kertomassa mikä on paino tuona päivänä.Sitten pidän muutaman viikon joululoman tästä ryhmästä,kuten ilmeisesti muutamat muutkin.Jos oikein ymmärsin?!
1.1.2007 on maanantai ja sitten taas innokkaana jatkamaan.Pitää varmaan miettiä jatko onko se ennen pääsiäispupua,leskenlehtiä vai juhannusruusuja vai miten täällä on ennen tehty?
Hyvää viikkoa kaikille :)

6

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ananaskaktus

      Ihanaa kun olet onnistunut tavoitteessasi vaikka et siihen tavoite painoon päässytkään sovitussa ajassa mutta kuitenkin hyvä suoritus. Tsemppiä jatkoon :)

    • auringonkukkamekon varmasti

      paino laskee ja se tietää hyvää.
      Viimeksi kirjattu paino oli 88,7kg ja tänään se on tasan 88kg. Sentit kertovat onneksi pienentymisen. Housut löpöttää eikä ole enää niin michelinrengasmainen olokaan. Polkeminen jatkuu ja ananas-raejuusto lounaana myös. Vedenjuomiseen on jo tullut tarve.
      Hyvillä mielin kohti joulua ja tavoite tietenkin ensi vuoden puolelle.

      Onneksi olkoon meille kaikille sinnikkäille laihdutuskärpäsenpuremille =)

      *Auringonkukka ja hymyilee terälehdet auenneina*

    • ... mutta ei välttämättä niinkään varmasti :>

      Pituus: 158 cm
      Aloituspaino:104,8 kg
      Paino viimeviikolla: 103,4 kg
      Paino nyt: 103,2 kg
      Viikkomuutos: -200 g

      Tavoitteet on vieläkin ties missä, en nyt ole jaksanut niitä edes käyttöön ottaa. Kauheesti tekee herkkuja mieli, repsahtelu on meikäläiselle liiankin tuttua puuhaa...

      Tsemppiä teille! :) Joulua kohti mennään.

      • Restless-

        Täällä tuli sorruttua siis viikonloppuna tekemään herkkuruokia, ostettiin suklaakonvehteja (paljon) ja suolakeksejä ja hyviä juustoja (ja syötiin myös paljon). Onneksi sentään junpalle jaksoin eilen illalla ja toivottavasti myös tänään jaksan. :)

        Painohan tänään aamulla näytti sitten 76!! :/ Mutta yritän tässä lohdutella josko tuossa olisi vielä noita syöppöily turvotuksia kun noita konvehteja on kyllä tullut vedettyä sitten ihan urakalla vielä eilenkin ja edelleen niitä komeilee tuossa pöydällä ja vaikeahan niitä on vastustaa.

        En ota nyt tästä hirmuista stressiä, olen päättänyt sitten vuoden alussa aloittaa taas kunnolla painontarkkailun, tämä joulun aika kun on niin suklaan ja piparien juhlaa


      • Restless-
        Restless- kirjoitti:

        Täällä tuli sorruttua siis viikonloppuna tekemään herkkuruokia, ostettiin suklaakonvehteja (paljon) ja suolakeksejä ja hyviä juustoja (ja syötiin myös paljon). Onneksi sentään junpalle jaksoin eilen illalla ja toivottavasti myös tänään jaksan. :)

        Painohan tänään aamulla näytti sitten 76!! :/ Mutta yritän tässä lohdutella josko tuossa olisi vielä noita syöppöily turvotuksia kun noita konvehteja on kyllä tullut vedettyä sitten ihan urakalla vielä eilenkin ja edelleen niitä komeilee tuossa pöydällä ja vaikeahan niitä on vastustaa.

        En ota nyt tästä hirmuista stressiä, olen päättänyt sitten vuoden alussa aloittaa taas kunnolla painontarkkailun, tämä joulun aika kun on niin suklaan ja piparien juhlaa

        ...näytti vaaka taas sen 75kg.
        Toivottavasti nyt pysyttelis näissä lukemissa suurin piirtein. On sitten helpompi, kivempi ja motivoivampi aloittaa uudestaan joulun jälkeen. :)


    • Siru

      Olen pysynyt samassa kiloluvussa eli 86kg mässäilystä huolimatta. Ilokseni huomasin mahtuvani toiseksi pienimpiin farkkuihin. Pienimmät ovat ajalta, jollon painoin 66kg vielä, kun pudotan painoani 22kg niin joudun ostamaan pienempiä housuja. Ilmeisesti olen kiinteämpi, kuin 10 vuotta sitten jolloin painoin sen 66kg. Hyvää joulun odotusta kaikille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4568
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      152
      3546
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1014
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      862
    Aihe