Olen 17-vuotias poika. Joskus kun olen repinyt finnejäni, niin niistä on jäänyt punaiset jäljet pitkiksi ajoiksi! Esim toisessa poskessani on edelleen revityn finnin jälki, joka tuli viime keväänä! Kaulaan on tullut myös jälkiä, samoin selkään. En vain voi lopettaa niiden repimistä. Mikä neuvoksi? Saako jäljet jotenkin pois?
"Repimisen" jälkiä
Boikkeli
1
916
Vastaukset
- Tyddeli
Sori vaan hani, mutta ei me mitenkään täällä ruudun takana voida ohjailla sun kättä pois naamasta. Lopetat vaan repimisen. Kun huomaat, että revit finnejä, niin laita käsi vaikka pöydälle. Jos se ei meinaa pysyä siinä, vaan havittelee koko aika naamataulua, niin pyydä jotakin teippaamaan, liimaamaan, köyttämään tai naulaamaan (auts) kätesi pöytään kiinni.
Jos et omalla itsehillinnälläsi pysty lopettamaan repimistä, niin on otettava järeämmät aseet käyttöön: käsien amputointi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523416Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512401- 1151204
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va9993Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48947- 46874
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 37726
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198674