Onko tuo Cascadan levy joku pelkästään ulkomailta saatava versio?: http://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail/-/hnum/5619256/rk/home/rsk/hitlist
Ei tunnu suomesta löytyvän mistään, löytyy vaan 14 kappaleen versiona, ilman noita remix raitoja.
Cascada
3
458
Vastaukset
- PhearTheReaper
19 biisin versio on nimenomaan Saksan julkaisu kun se Suomessa yleisimmin saatavilla oleva 14 biisin versio on ns. muun Euroopan julkaisu (sekä myös USA:n julkaisu joka on muuten sama mutta vain eri levy-yhtiön alla). Sitten vielä ainakin Japani ja Singapore ovat saaneet omat julkaisunsa; Japanin versiossa 2 bonusbiisiä ja Singaporen versiossa myös bonus-CD, jossa pitkiä klubimiksauksia ja remiksejä vieläkin enemmän mitä tuossa 19 biisin julkaisussa.
Lähes kaikkia näitä versioita on mahdollisuus tilata muutamasta kotimaisestakin nettikaupasta (mm. Arimanin erikseen tilattavien levyjen osiosta http://www.ariman.fi/tilaustuotteet/ mutta toimitusaika voi venähtää tai ei ehkä löydy ollenkaan versiosta riippuen ja hinnatkaan eivät ole turhan halpoja näille versioille.
Toinen mahdollisuus on tilata esim. jostain muusta saksalaisesta nettikaupasta kuin linkittämäsi jpc, monessa kun ei tarvita luottokorttia vaan voi maksaa pankkisiirrolla.
Ja luulen kyllä että useimmat tavalliset levykaupatkin voivat suostua tilaamaan haluamasi levyn sinulle samalla kun tilaavat muitakin levyjä.- kysyy..
@ PhearTheReaper
Kiitos tyhjentävästä ja asiantuntevasta vastauksestasi, joutuu varmaan sitten tyytymään suomen versioon kun näyttää tuolla ariman:ssa olevan aika pitkä tuo toimitusaika, harmi sinänsä kun nuo remix raidat kuulosti aika hyviltä kun jpc:ssä niitä kuuntelin..=) - PhearTheReaper
kysyy.. kirjoitti:
@ PhearTheReaper
Kiitos tyhjentävästä ja asiantuntevasta vastauksestasi, joutuu varmaan sitten tyytymään suomen versioon kun näyttää tuolla ariman:ssa olevan aika pitkä tuo toimitusaika, harmi sinänsä kun nuo remix raidat kuulosti aika hyviltä kun jpc:ssä niitä kuuntelin..=)Mitä nyt tutkailin niin valitettavasti toimitusajat näyttävät olevan varsin pitkiä niissä mainitsemissani pankkisiirronkin hyväksyvissä ulkomaisissa kaupoissa noille muille julkasuille.. eli pitkä toimitusaika ei ole vain koto-Suomen Arimanissa.
Mikäli nyt kovin haluat jonkun noista remiksejä sisältävistä versioista niin kannattaa ihmeessä mennä johonkin levykauppaan kyselemään josko voisivat tilata ja olisiko toimitusaika mahdollisesti lyhyempi kuin 30 päivää.. tai esim. kysellä vaikka sähköpostilla parista muustakin kotimaisesta nettikaupasta että olisiko tilaaminen mahdollista. Itse suosittelen ottamaan yhteyttä mm. seuraaviin:
http://www.platta.net/
http://www.fmmusic.fi/
http://www.kane.fi/
http://www.aironmusiikki.fi/
http://www.levyikkuna.fi/
tai jopa
http://http://www.freerecordshop.fi (jollei paikkakunnallasi satu olemaan Free Record Shopin myymälää..)
Täältä voit nähdä osan noista mainitsemistani versioista samassa paikassa:
http://www.discogs.com/artist/Cascada
Ja jos päätät yrittää tilata jonkun levykaupan kautta, niin kannattaa mainita haluamasi levyn kataloginumero (Discogsissa Catalog#) jonka perusteella se levy aina tilataan ja myöskin levyn julkaisseen levy-yhtiön mainitseminen (Discogsissa kataloginumeron yläpuolella) voi nopeuttaa asiaa.
Vaikka Cascada ja muut samantyyliset projektit eivät ole oikeastaan tipan tippaa minun makuuni niin samanlaiseen "ongelmaan" että levyistä useampikin eroava versio, törmää ah aivan liian usein muunlaisessakin konemusiikissa ja tämä on kismittänyt minua jo vuosikausia kun jotain juuri tiettyä haluamaani levyä on saanut metsästää maailman ääriin kun täällä julkaistu versio on ollut lähes täysin erilainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle442992Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362631Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532584Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1022258Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle482094Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3421893- 1501546
- 731408
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231188Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.281175