Mies hieman yli, nainen hieman alle 40 kohtasivat eräänä iltana toisensa chatissa. Ensimmäisellä kertaa tuokio jäi aika lyhyeksi kun yhteydet katkesivat. Meni vajaa viikko niin osuivat uudelleen samaan paikkaan. Keskustelu eteni hyvässä hengessä ja molempien mielenkiinto oli herännyt. Mailios vaihdettiin ja niin alkoivat sähköpostit lennellä kiitettävään tahtiin. Ei aikaakaan kun vaihdettiin jo meseos ja puh numerot.
Jokailtaiset mesekeskustelut etenivät mukavasti ja ilta illan jälkeen molemmat halusivat tietää lisää toisesta. Kunnes eräänä iltana neito soitti ja jo eka keskustelu kesti todella hyvän aikaa. Kipinä oli synnyttänyt liekin. Seuraava puhelu olikin melko pian ja siinä menikin useampi tunti. Liekki paloi ..
Niin ne illat menivät, mesessä ja tai puhelimessa. Juttuja riitti ja halu tutustua ja tietää lisää toisesta oli melkoinen. Oli aika alkaa suunnitella tapaamista. Siihen oli molemmilla jo suuri halu sekä tahto. Aikaa soviteltiin muutaman viikon päähän. Kunnes tapahtui jotain ...
Odotus kävi ylivoimaiseksi ja tapaamista aikaistettiin ja saatiin järjestelyillä onnistumaan. Jännitys oli melkoinen, loppuviikkoa kohden se lisääntyi. Välillä yltyen pieneksi paniikiksi asti.Se päivä kuitenkin koitti ja miestä vastassa oli vihreä kaulaliina ja kaunis hieman ujo hymy. Ensitapaaminen, pitkät halaukset sekä suukot kertoivat miltä ensi näkeminen tuntui molemmista.
Ensimmäinen yhteinen vkl oli käsillä. Varovaista tunnustelua, ihmettelyä sekä jännityken tasaamista. Vkl oli mukava ja todella kivaa oli yhdessä. Oli aika kuitenkin erota ja se tuntui molemmista melko haikealta. Hieman siinä mietittiin tahoillaan ja sulateltiin kokemaansa.
Kohtalo kuitenkin puuttui tässä vaihessa peliin, aamor itse siis. Uusi tapaaminen järjestyikin hieman yllättäen jo muutaman päivän kuluttua. Kun se tapaaminen koitti, ne kaksi sulivat toistensa syleilyyn ja suudelmiin. Salama iski kuin kirkkaalta taivaalta. Molemmat rakastuivat toisiinsa aivan silmittömästi..
Miten mahtavan viikonlopun he viettivätkään yhdessä, juuri tämän edellisen. Enää ei epäröintejä, he ovat luotu toisilleen...
Miksikö tämän tarinan kirjoitin julki? Pienenä muistutuksena, jokaisen nickin takana on ihan oikea ihminen. Kun hyvä tuuri käy ja oikeat ihmiset kohtaavat toisensa, se tarina jatkuukin ties mihin asti..
Rakastan sinua Naiseni ...
t, miehesi
40+ chatissa
4
1184
Vastaukset
- **S**
...onkaan päivä aloittaa lukemalla noin ihana rakkaustarina.
Toivon teille kahdelle vilpittömästi onnea yhteiselle taipaleellenne :)
-Sisko- - minä n 40
todella ihana tarina ja vielä miehen kirjoittamana!! UPEAA! ONNEA TEILLE MOLEMMILLE, nimenomaan kiinnitin huomioni tuohon: jokaisen nikin takana on oikea ihminen ja kun kaksi toisilleen oikeaa tapaa voi käydä tällaista! HIENOA! KAIKKEA HYVÄÄ TOIVON TEILLE!
- riinupiinu
Ihana tarina ja onnea teille kahdelle!
Minäkin löysin sussun chatista, vaikka en todellakaan uskonut että sieltä voisi mitään oikeaa suhdetta edes löytää.
Mutta niin se elämä heitti hänet eteeni ja varovaisin askelin mennään eteenpäin. Valitettavasti joudumme elämään kaukosuhteessa, mutta koska molemmilla on lapsia yms niin ehkä ihan hyväkin edetä ihan rauhassa.
Kyllä, jokaisen nikin takana asuu oikea ihminen. sen olen huomannut ja olen saanut muutaman todella hyvän ystävän chatin kautta.
Onnea kaikille täältä jostain toisensa löytäneille!!! - -kati-
Onnea teille !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52752Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062581Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv182297Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.461875Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141453- 321453
- 1771163
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201063Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81948